تاریخ 1394/12/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اولين سالگرد درگذشت مادر رئيس‌جمهور در سرخه برگزار شد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

آيين اولين سالگرد درگذشت بانو سکينه پيوندي، مادر رئيس‌جمهور کشورمان در سرخه برگزار شد.

اين مراسم همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در حسينيه شهدا سرخه و با حضور شمار زيادي از مردم، مسئولان استان، وزراي آموزش و پرورش، جهاد کشاورزي، ارتباطات و فناوري اطلاعات، راه و شهرسازي، محمدباقر نوبخت معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، سلطاني فر معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، استاندار سمنان،نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان،منتخبين مردم در مجلس دهم شوراي اسلامي و شمار ديگري از مديران و نيروهاي نظامي و انتظامي برگزار شد.

در اين مراسم، مردم،مسئولان و مدعوين حاضر براي دخت نبي اکرم حضرت فاطمه زهرا(س) عزاداري و در اولين سالروز درگذشت بانو سکينه پيوندي مادر رئيس جمهور به سوگ نشستند.

آيت‌الله کازروني عضو مجلس خبرگان رهبري نيز براي حاضرين مراسم به ايراد سخنراني پرداخت.

دکتر حسن روحاني رئيس جمهوري اسلامي ايران در پايان مراسم، با حضور بر سر مزار مادرش بانو سکينه پيوندي و پدرش اسدالله فريدون ، با قرائت فاتحه به مقام والدين خود اداي احترام کرد.

شرکت کنندگان در پايان اين آيين با سردادن شعار روحاني روحاني خدانگهدار تو، وي را مشايعت کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبري در اولين سالگرد مرحومه بانو سکينه پيوندي مادر دکتر روحاني رئيس جمهوري اسلامي ايران گفت : از اقدامات بزرگ دولت يازدهم احياي اخلاق در جامعه است.

آيت ا... محسن کازروني افزود : اگر اخلاق در جامعه نباشد آن جامعه قرآني نيست.

وي اظهار داشت : آن جامعه اي که شايعه و هتاکي در آن بيداد مي کند و آبروريزي مومن پشيزي ارزش ندارد، جامعه علوي نيست.

وي با اشاره به فرمايشات رهبري در مراسم تحليف دکتر روحاني به عنوان رئيس جمهوري که فرمودند دکتر روحاني دانشمندي گرانمايه است،خاطرنشان کرد: از کارهاي بزرگ که دولت تدبير و اميد متصدي شد و ادامه مي دهد احياي اخلاق در جامعه است.

آيت الله کازروني با بيان اين که دفاع از مقام ولايت، اميرالمومنين و رهبري نظام اسلامي ارزش است و تمام همت بايد اين باشد که حرمت وجايگاه رهبري حفظ شود، خاطرنشان کرد: همت دکتر روحاني در اين است ک رهبري را در قالبهاي کوچک حبس نکنند، متاسفانه در جامعه عده اي قليل ، رهبري براي خود مي دانند، رهبري نظام براي جريان خاصي نيست و بايد اين عمود خيمه را تقويت کنيم.

اين عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اين که سايه رهبري بر سر همه ماست و تقويت ولايت و رهبري يک درس بزرگ از زهراي مرضيه است، گفت : گاهي دفاع جاهلانه از رهبري صورت مي گيرد که اين دفاع پايه هاي رهبري را محکم نمي کند، بلکه سستي ايجاد مي کند.

وي با اشاره به بيانات رهبري در ديدار با اعضاي مجلس خبرگان رهبري که فرمودند وقايع را بگوييد اما باعث اختلاف نشود، تصريح کرد : يا حرف خوب بزن يا سکوت کن.

وي در بخش ديگري تصريح کرد : آنچه درد امروز مملکت ماست و گريبانگير شده است، فقر ويرانگر حاکم بر جامعه است، بخشي از اقتصاد با روحيه گذشت و ايثار حل مي شود و بخش ديگر رونق اقتصادي است که دولت يازدهم با تمام توان به دنبال حل مشکلات اقتصادي است.

وي ادامه داد : فقر سياه مايه که در جامعه ايجاد شده اساسش به چرخه مهم اقتصاد باز مي گردد، اگر امروز چرخ کارخانه اي چرخيد و سرپا نگهداشته شد، اين کار از سجاده نشيني نيمه شب نيز بالاتر است.

آيت الله کازروني در بخش ديگري هم با بيان اين که در ادبيات ديني ما جايگاه مادر ادبيات بي نظيري دارد، مادران شجاع، با ايمان و اهل حيا فرزندان شجاع و با ايمان و با حيا تربيت مي کنند، افزود : عکس دست بوسي دکتر وروحاني از مادرش که در رسانه ها وجود دارد نماد ادبيات ديني ماست که در هر سمت و جايگاهي که باشي در مقابل مادر بلند شدن و دست مادر را بوسيدن معراج نبوي است.

وي بيان داشت : دکتر روحاني و فرزندان بزرگوار والدين دکتر روحاني ثمره پاکيزگي و بزرگمنشي پدر و مادر آنها بوده است.

همچنين رئيس‌جمهوري در سفري غيررسمي از مادر همسرش در بيمارستان کوثر سمنان نيز عيادت کرد.

بانو ساره‌خاتون پيوندي، مادر همسر رئيس جمهور کشورمان از سه هفته پيش به علت مشکلات ريوي در بيمارستان کوثر سمنان بستري است.

حسن روحاني در گفت‌وگو با خانواده همسرش و کادر پزشکي و درماني بيمارستان کوثر سمنان، جوياي اوضاع عمومي مادر همسر خود شد و براي وي، سلامتي و شفاي عاجل آرزو کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان