تاریخ 1394/12/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
روزهاي پاياني سال و ضرورت توجه به صنعت گردشگري استان

کم کم به پايان سال نزديک مي‌شويم و جدا از بحث انتخابات و تبليغات نامزدهاي انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شوراي اسلامي‌که اکثر خبرها را برگرفته است، جلسات و برخي خبرها نيز دارد حال و هواي نوروزي به خود مي‌گيرد.اکثر خبرهاي نوروزي بعد از انتخابات مربوط به سفرهاي نوروزي و ضرورت استقبال خوب از مسافراني مي‌شود که به استان ما سمنان سفر مي‌کنند و يا زايران حرم رضوي هستند که اين استان را براي مسير جاده اي و ريلي خود انتخاب مي‌کنند.

يکي از نکات پراهميت در روزهاي پاياني سال و ايام نوروز ضرورت توجه به صنعت گردشگري به عنوان محور توسعه است. نکته اي که بارها و بارها از سوي مسئولين و رسانه‌ها ضرورت توجه به آن گوشزد شده است و به جايي نرسيده است. هرچند که طي سال‌هاي اخير برخي اقدامات انجام شده تا حدودي با ظرفيت سازي و هماهنگي بين دستگاه‌هاي مربوطه و پتانسيل‌هاي موجود حوزه گردشگري مطابقت داشته، اما با اين حرکات کند و تدريجي و باتوجه به شرايط کلي کشور و اقدامات و ديگر استان‌ها به خصوص استان‌هاي همجوار نمي توان شاهد تحول و حرکتي جدي در صنعت گردشگري استان سمنان بود، به نحوي که بتواند اقتصاد منطقه را بهره مند سازد.

امروز ضرورت معرفي بيشتر جاذبه‌هاي طبيعي،تاريخي و گردشگري استان سمنان باتوجه به شرايط ويژه اقليمي‌برکسي پوشيده نيست، اما گويا عزم جدي براي جذب و رونق اين صنعت در استان ما سمنان وجود ندارد و ما همچنان در منزل اول گردشگري هستيم ! متاسفانه نتوانستيم از مواهب الهي و خدادادي و نيز معرفي اين جاذبه‌هاي توريستي به مسافران و زايران حرم رضوي به طور جامع و قاطع توفيقي حاصل نمائيم. به هرحال بازهم در فاصله يک ماه مانده تا پايان سال و آغاز تعطيلات نوروزي فرصت مناسبي در اختيار دستگاه‌هاي مربوط به حوزه گردشگري استان سمنان و معرفي جاذبه‌هاي ديني نقاط اين استان بردارند. به شرطي که رونق اين صنعت توام با برنامه و کارکرد مناسب باشد.

نکته سنج


نسخه چاپي ارسال به دوستان