تاریخ 1394/12/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
علي پروين: عاليشاه بهترين بازيکن ايران است
پيشکسوت پرسپوليس معتقد است تيم برانکو فوتبال زيبايي ارائه مي‌دهد و قهرمان اين فصل ليگ برتر خواهد شد

سرويس ورزشي:

علي پروين در اين گفت‌وگوي خواندني و جذاب از عملکرد پرسپوليس و استقلال تمجيد مي‌کند و فوتبال ايران را براي اين دو تيم مي‌داند. از ديد پروين، عاليشاه بهترين فوتبال ايران است و کي‌ورش بايد به اين بازيکن توجه کند.

پرسپوليس قهرمان مي‌شود

پرسپوليس اوضاع خوبي دارد، قشنگ بازي مي‌کند و نتيجه هم مي‌گيرد. مديريت هم خوب کار مي‌کند و دست آقاي برانکو درد نکند. فکر مي‌کنم اين تيم قهرمان شود.

روش جذب 100 هزار نفري تماشاگر

اصل کار تماشاگران هستند. وقتي استاديوم خالي باشد نمي‌تواني بازي کني ولي وقتي 70 هزار روي سکوها بشينند انرژي بازيکنان دو برابر مي‌شود. در تمرين ما افرادي براي تماشا مي‌آمدند که دمپايي لنگه به لنگه داشتند؛ يعني فوتبال براي پايين شهر است. براي مثال الان وقتي بازي‌ها رايگان است 70 هزار نفر به ورزشگاه مي‌آيند که اين نشان مي‌دهد تماشاگران چه قشري هستند. معتقدم اگر بليت‌فروشي شود 5 تا 7 هزار نفر به ورزشگاه خواهند رفت و بايد فکري به حال اين موضوع داشت. اگر مي‌شود بليت‌ها را ارزان کنند و از سوي ديگر مترو و اتوبوس را براي رفت و آمد مردم فراهم آورند. قول مي‌دهم اگر رفت و آمد مردم راحت باشد بيش از 100 هزار نفر به استاديوم مي‌روند.

تيمداري زوري نيست

پرسپوليس فعلي ياد تيم دهه 60 را به ياد مردم آورده است. الان پول در فوتبال آمده و حرفه‌اي شده است. در حال حاضر خيلي‌ها به خاطر پول از يک تيم به تيم ديگري مي‌روند ولي قديم براي آن پيراهن جان مي‌دادند. الان پول وارد فوتبال شده و واقعا بازيکناني خوب کار مي‌کنند و پول مي‌گيرند اما برخي ديگر پول را مي‌گيرند ولي کار نمي‌کنند. به نظرم بايد پول در فوتبال طوري باشد که همه باشگاه‌ها بتوانند از پس تيمداري بر بيايند. الان نمي‌شود چهار تيم پول نداشته ولي برخي ديگر پولدار باشند. مثلا تيم نفت با آن عظمت؛ سرپرستشان مصاحبه کرده و گفته از بازيکنان براي ناهار و شام پول جمع کرده است. ملوان حميد استيلي مي‌گفت پول براي آب خريدن نداريم. چرا بايد اوضاع به اين شکل باشد و استانداري گيلان يا فرمانداري رشت به اين تيم کمک نکنند؟ بايد ببينيم چرا اينگونه ارگان‌ها تيم‌ها را حمايت نمي‌کنند. اگر تيم را نمي‌خواهند منحل کنند. نمي‌شود که با اين اوضاع ادامه داد.

فوتبال ايران براي استقلال و پرسپوليس است

بقيه تيم‌ها هم مثل استقلال خوب هستند و نمايش قابل قبولي دارند. سپاهان هم که رقيبشان بوده الان هفتم، هشتم است. رقيب‌ها يکي يکي پايين مي‌روند. مي‌خواهند بگويند دو قطبي بودن را برداشتيم اما يادتان باشد فوتبال اين ممکلت براي اين دو تيم(استقلال و پرسپوليس) است و چه بخواهي و نخواهي اين مسئله وجود دارد. اين مسائل که مي‌گويند دو قطبي و اين‌ها را برداشتيم، نيست. هر سال يک تيمي مثل تراکتورسازي و سپاهان مي‌آيد جرقه‌اي در فوتبال مي‌زند و مي‌رود اما اين دو تيم ريشه قهرماني دارند و اگر اين دو تيم خوب باشند تيم ملي موفق مي‌شود.

همينطور ما را مي‌زنند

همينطور ما را مي‌زنند داغون مي‌کنند واي به حال زماني که کانديد انتخاب رياست فدراسيون فوتبال شويم. ما اصلا در اين فازها نيستيم که فکرش را کنيم. کار اجرايي به آن شکل نداشتيم و فقط کار فوتبالي در زمين سبز چمن انجام داديم. متاسفانه الان هم شرايطي است که نمي‌شود حرفش را زد؛ فوتبال ما به بالاتر از فساد هم رفته است. اميدوارم اين مسائل درست شود.

قديم بازيکن تيم ملي راحت انتخاب نمي‌شد

قديم آنقدر بازيکنان خوب در استقلال و پرسپوليس بود که نمي‌توانستي بازيکن تيم ملي انتخاب کني. بازيکنان استقلال به اندازه‌اي خوب بودند که در بازي‌هاي آسيايي پکن 6-5 نفر از آنها در تيم ملي حضور داشت. نمي‌توانستي به راحتي بازيکني را انتخاب کني.

عاليشاه بهترين فوتباليست ايران است

از آقاي کي‌روش مي‌خواهم اين عاليشاه را نگاه کند. از نظر من او الان بهترين فوتباليست ايران و يک چيز عجيب و غريبي است. او بايد چهار بازي در تيم ملي انجام دهد تا ترانسفر شود ولي منتهي او را نمي‌بينند، انتخابش نمي‌کنند، دوستش ندارند يا به چشم نمي‌آيد ولي از نظر من عاليشاه بهترين فوتباليست ايران است.

همه پرسپوليس خوب هستند

من زياد فوتبال نگاه نمي‌کنم و فقط بازي‌هاي استقلال و پرسپوليس را مي‌بينم. واقعا اين تيم پرسپوليس همه‌شان خوب هستند؛ دفاع خوب است گل تيم گل نمي‌خورد، هافبک خوب است که توپ تا سينه دفاع نمي‌آيد و مهاجمان هم همه خوب هستند. عاليشاه از محوطه جريمه خودي تيم مي‌گيرد مي‌رود جلو و آن طرف زمين رامين رضائيان من را ياد ابراهيم آشتياني مي‌اندازد و ماشاالله تمام بازي‌ها حوالي نقطه کرنر حريف است.

اوضاع کاسبي خراب است

10 سال است استراحت مي‌کنم و چيز جديدي نيست. ساعت 11-10 صبح از خانه بيرون مي‌روم و به دفتر سر مي‌زنم و 7-6 غروب هم به خانه برمي‌گردم. کاسبي هم که اوضاعش خراب است و مجبور هستيم از جيب بخوريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان