تاریخ 1394/12/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان:
معلمان پايه اول ابتدايي معماران تعليم و تربيت و مهمترين رکن آموزش و پرورش هستند

سرويس خبر:

مديرکل آموزش وپرورش استان سمنان گفت: معلمان پايه اول بعنوان معماران تعليم و تربيت مهمترين رکن آموزش و پرورش هستند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان ،محمدرضا جهان درنشست دوره تربيت مدرس مياني اختلالات يادگيري که درخانه سمنان برگزارشد افزود: معلمان پايه اول ابتدايي باتوجه به آموختن خواندن و نوشتن به دانش‌آموزان نقش مهمي در آموزش و پرورش دارند و يکي از ارکان مهم دستگاه تعليم و تربيت هستند.

وي دوره ابتدايي را به واسطه ويژگي هاي منحصر به فرد ذهني و رواني دانش آموزان و رشد و تکوين شخصيت کودک، دوره اي بسيار با اهميت و حساس عنوان کرد و افزود: ارتباط ميان سلول هاي مغز و ظرفيت يادگيري در اين سن شکل مي‌گيرد.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان تصريح کرد: بر اساس آمارهاي بين‌المللي هرساله 10 تا 15 درصد کودکان در هنگام تولد مبتلا به نقايص جسمي، حسي يا ناتواني هاي رشدي هستند که به شيوه‌هاي مختلف مي توان اين کودکان را تشخيص داد و با اقدام به موقع از تشديد مشکلات و يا بروز اختلالات بعدي جلوگيري نمود .

جهان با اشاره به انواع ناتوانايي ها و اختلالات يادگيري دانش آموزان اظهار کرد : اينگونه دانش آموزان به لحاظ هوشي معمولي هستند و يا حتي از هوش بالايي برخوردارند و هيچ مشکل جسمي هم ندارند تلاش هم مي کنند ولي در يک يا چند درس مشکل ياد گيري دارند و خودشان هم نمي دانند علت چيست که اگر معلمان بويژه معلمين پايه اول رفتار و مهارتهاي لازم در برخورد با اين گونه دانش آموزان را نداشته باشند او را دچار نوميدي و ياس کرده که قطعا عدم موفقيت در تحصيل ترک تحصيل و حتي ناهنجاري‌هاي اجتماعي را در پي خواهد داشت.

وي درپايان شرايط مطلوب آموزش و پرورش ابتدايي استان را مرهون تلاش همه دست اندر کاران ، بويژه معلمين، علي الخصوص معلمين پايه اول ابتدايي دانست و از زحمات آن ها قدر داني کرد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان