تاریخ 1394/12/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان:
جوانان به دنبال شناخت منطقي براي پديده هاي ديني و اجتماعي هستند

سرويس خبر:

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان ضمن بيان اينکه جوانان به دنبال شناخت منطقي براي پديده هاي ديني و اجتماعي هستند، گفت: توجه به تربيت ديني لازمه آشنايي ايشان با سبک زندگي اسلامي است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سنان، حجت الاسلام علي شکري در نشستي با مداحان، روحانيان و بانوان تاثيرگذار شهرستان شاهرود در محل اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان ضمن تاکيد بر لزوم تربيت ديني در بين نسل جوان و آينده ساز ايران اسلامي، افزود: نوجواني چند ويژگي عمده دارد که در وهله نخست احساساتي بودن قرار دارد چرا که نوجوانان با سرعت تحريک مي‌شوند، شور مي‌گيرند و به همان سرعت نيز آرام مي شوند لذا در تربيت ديني نوجونان مي بايست به اين موضوع عنايت ويژه داشت.

وي تاثيرپذيري از محيط را دومين ويژگي نوجواني دانست و بيان داشت: نوجوان به سرعت از محيط تاثير مي پذيرد و اگر از کانون خانواده مذهبي فاصله بگيرد مي تواند به راحتي جذب محيط‌هايي مانند فضاي مجازي و ... شود که اين موضوع نيز مي بايست مورد عنايت والدين در تربيت ديني قرار گيرد.

رئيس ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبت هاي مذهبي استان سمنان افزود: در ايجاد فضاي مناسب براي تربيت ديني خانواده نخستين گروه و محيط هاي آموزشي دومين لايه تربيتي هستند که مي بايست به خوبي تربيت ديني فرزندان را مد نظر قرار دهند که در اين بين اقشار تاثيرگذار جامعه مانند مداحان، رسانه ها، روحانيت و ... مي‌توانند نقش بسزايي ايفا کنند چرا که در دنياي امروزي هجمه دشمنان اسلام به ويژه پيرامون نسل جوان تاثيرات خود را بر جامعه گذاشته است.

شکري در بيان ويژگي هاي ديگر نوجوانان را رقّت قلب دانست و گفت: جوانان رقيق القلب هستند لذا مانند لوح سفيدي محسوب مي شوند که مي توان با گچ هر چيزي بر روي آن ها نوشت لذا چه بهتر که بر روي اين تخته تعاليم ديني و مفاهيم معنوي مانند قرآن، اهل بيت(ع)، فرهنگ عاشورايي و اسلامي نوشته شود و اگر لايه‌هاي اجتماعي مانند خانواده و دبستان از اين موضوع غافل شوند، دشمنان اسلام ابزار نوشتار بر لوح جوانان ما را به دست مي گيرند.

وي بلوغ را ديگر ويژگي نوجواني دانست و ابراز داشت: نوجوان در دوران بلوغ، شرايط حساسي را طي مي کنند و وظيفه والدين است که در اين برهه زماني خاص به ويژگي هاي بلوغ مانند زودرنجي، تغييرات ظاهري و فکري نوجوانان دقت داشته باشند.

عضو شوراي فرهنگ عمومي استان سمنان افزود: زماني نوجوان از خانواده و تربيت ديني جدا مي شود که در زندگي اجتماعي جدي گرفته نشود و اين عدم جدي گرفتن در نهايت به بي مهري بدل مي شود و نوجوان در اين بين جذب هر شخص، گروه و يا طيفي مي شود که لحظه اي محبت و يا توجه را به اين قشر ارائه دهند لذا بر تاثيرگذاران جامعه مانند مداحان و روحانيان است که با گسترش تعاليم ديني، شناسايي نوجوانان مستعد در حوزه مدح به اين مقوله وارد شوند.

شکري بزرگي کردن و بزرگ فکر کردن را ويژگي نسل جوان دانست و گفت: جوانان در جامعه به دنبال ابراز وجود مي گردند و اگر اين فرصت از آنها گرفته شود قطعا ضربه مي‌خورند.

وي با بيان اينکه نوجوان داراي گستره فکري است و اين نکته مي‌بايست در تربيت ديني مد نظر قرار گيرد، توضيح داد: نوجوانان به چيزهاي نو گرايش خاصي دارند پس مي‌توان در بحث توليد مفاهيم فرهنگي، نوگرايي را نيز مد نظر قرار داد تا بتوانيم نسل جوان را با مفاهيم معنوي همراه سازيم.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان افزود: نوجوانان داراي ذهني فعال هستند و به دنبال شناخت منطقي براي پديده‌هاي ديني و اجتماعي مي گردند پس بايد اقشار تاثيرگذار جامعه به اين نکته توجه ويژه داشته باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان