تاریخ 1394/12/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تاکيد امامان جمعه استان بر ضرورت حضور پرشور مردم در انتخابات هفتم اسفند
امام جمعه موقت سمنان: انتخابات حداکثري بهترين فرصت براي نمايش عظمت ايران اسلامي در برابر دنياست

امام جمعه موقت سمنان با اشاره به دو انتخابات هفتم اسفند و اهميت حضور مردم گفت: انتخابات با حضور گسترده، بهترين فرصت براي نمايش عظمت و شکوه نظام اسلامي ايران در دنياست.

به گزارش ايرنا ، حجت الاسلام سيدجلال احمدپناهي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته سمنان افزود: اين شکوه و عظمت برخاسته از اسلام، قرآن، پيامبر اکرم(ص) و شهداست و بايد بار ديگر در دنيا به نمايش درآيد تا نمونه بودن ايران اسلامي بازگو شود. وي حضور در انتخابات را تکليفي براي ارتقا اهداف واقعي در کشور دانست و با اشاره به نزديک شدن ايام فاطميه اول، اظهار داشت : اين برهه زماني بايد بهانه اي براي رعايت اخلاق در تمام ارکان انتخاباتي باشد.

احمد پناهي با بيان اين که مردم ايران پس از حضور شکوهمند در راهپيمايي روز 22 بهمن آماده حضور گسترده در انتخابات هفتم اسفند هستند، تصريح کرد: شرکت در انتخابات تکليف شرعي، عقلي، قانوني، عرفي، انقلابي و ملي است.وي با اشاره به آيه 62 سوره مبارکه نور، انتخابات را 'امرٍ جامع' بيان شده در اين آيه عنوان و خاطرنشان کرد: انتخابات امري ضروري و سرنوشت ساز و اجتماعي است که راي يک فرد هم در آن اهميت دارد.

امام جمعه موقت سمنان با اشاره به اهميت انتخابات مجلس خبرگان رهبري تصريح کرد: مردم دراين انتخاب بايد فردي شايسته را انتخاب کنند زيرا مجلس خبرگان با مساله رهبري سر و کار و حساسيت خاصي دارد و دشمن به همين دليل از اين ناحيه احساس خطر کرده است چرا که دشمنان هر ضربه اي که خورده اند، از رهبري بوده است.

وي يادآور شد: در استان سمنان مردم در انتخابات مجلس خبرگان رهبري فردي را انتخاب کنند که احتمال لغزش و افتادن در دامان نفوذ را نداشته باشد و با توجه به مجلس هاي گذشته دست به اين انتخاب بزنند.

وي تاکيد کرد: بايد نمايندگاني انتخاب کرد که خيال مان از نظر ولايتمداري آن فرد راحت باشد، زيرا اگر فردي خوب کار کند اما از نظر فکري لغزش و گرايش به فتنه داشته باشد، مفيد نيست.

وي با تاکيد بر اينکه براي جلوگيري از فتنه نفوذ بايد دشمن را درست شناخت و برخورد کرد، ادامه داد: نفوذ دشمن به معناي رخنه و حضور نامحسوس و خاموش دشمن در پيکره انقلاب با هدف استحاله و براندازي نظام و وارد کردن ويروس بدون درد به جامعه است.

وي به موضوع کودتا و براندازي دولت مصدق و بازگردادن شاه به ايران اشاره کرد و افزود : ملت ايران با نگاه به همين رويدادها به آمريکا بي اعتماد است زيرا ملت مي داند، دشمن لحظه اي از براندازي نظام اسلامي ايران غافل نيست.

وي يادآور شد : در هزاره سوم و در حال حاضر، نفوذ دشمنان نظام ايران نيز از نوع مختصات دوران حاضر و از طريق تغيير رفتارها، گفتمان ها، ارزش و نگرش هاست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان