تاریخ 1394/12/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در بيانيه ستاد انتخاباتي حزب مردم‌سالاري با اشاره به جلوگيري از سخنراني دبيرکل اين حزب در مسجد جامع ابوذر تاکيد شد:
وزارت کشور امنيت اجتماعات داوطلبان انتخابات را تامين کند
آيا مساجد فقط بايد در اختيار عده خاصي باشد؟

سخنراني دکتر مصطفي کواکبيان نامزد اصلاح‌طلبان در دهمين دوره انتخابات شوراي مجلس اسلامي ‌تهران با حمله نيروهاي خودسر مواجه و با گاز اشک‌آور از ميهمانان خانه خدا استقبال شد.

به گزارش پايگاه خبري فريادگر، در شامگاه پنج‌شنبه 29 بهمن‌ماه بنا بر برنامه اعلام‌شده، دکتر مصطفي کواکبيان نامزد دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي‌تهران مدعو مسجد جامع بلوار ابوذر بود.

قرار بر اين بود بعد از اقامه نماز مغرب و عشا وي درباره برنامه‌هاي خود و اصلاح‌طلبان براي مجلس آينده سخنراني کند. در بدو ورود وي به مسجد که مقارن با بانگ الله‌اکبر اذان بود، برخي از نيروهاي خودسر به وي هتاکي کردند و از او خواستند که محل را ترک کند. بعد از اقامه نماز و در ابتداي شروع سخنراني، حجت‌الاسلام طلائيه امام جماعت مسجد مذکور براي دعوت از دکتر کواکبيان به‌ منظور ايراد سخنراني خود با اشاره به خرسندي‌ خود براي ديدن چهره‌هاي جديد در مسجد گفت: اين مسجد ميزبان افراد زيادي از جناح‌هاي مختلف مانند آقايان مصباحي مقدم، حائري شيرازي و... بوده است.

روال کار مسجد بدين شکل است که ما به نيابت مردم از کانديداها دعوت مي‌کنيم و از آن‌ها پرسيده مي‌شود که برنامه شما براي مجلس آينده چيست؟ وي در ادامه افزود: اگر کانديدا از نمايندگان دوره‌هاي قبلي بوده است مي‌گويد چه اقداماتي را در مجلس انجام داده است؟

شما که از مردم تقاضاي رأي داريد بايد به نفع مردم گام برداريد. در همين حين افرادي در ميان جمعيت به پا خاستند و خطاب به امام جماعت و ديگر مدعوين با دادن شعارهايي جو مسجد را متشنج کرده و به‌سوي امام جماعت حمله‌ور شدند و تريبون او را از او گرفتند.

باوجود تمام شلوغي و بي‌نظمي‌ و بي‌حرمتي‌هايي که اين افراد به وجود آورده بودند، امام جماعت مسجد مدام به آن‌ها تذکر مي‌داد که حرمت مسجد را نگه‌داريد. آنها دوربين و موبايل عکاس حاضر در مسجد را نيز گرفته و عکسهاي او را ضبط کردند.

در ادامه اين درگيري‌ نيروهاي خودسر براي به هم زدن مراسم، گاز اشک‌آور درون مسجد رها کردند که موجب آزار و اذيت نماز گزاران و حضار در مسجد شد و سرانجام مصطفي کواکبيان بدون انجام سخنراني مجبور به ترک مسجد شد.

در پي ممانعت از سخنراني دکتر مصطفي کواکبيان دبير کل حزب مردم‌سالاري و داوطلب انتخاباتي دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي‌از حوزه انتخابيه تهران، ري، اسلامشهر، شميرانات و پرديس و بومهن، اطلاعيه‌اي از سوي ستاد انتخاباتي حزب مردم‌سالاري منتشر شد. به گزارش پايگاه خبري فريادگر، متن اين اطلاعيه بدين شرح است :

شامگاه پنج‌شنبه 29 بهمن‌ماه بنا بر برنامه اعلام‌شده، دکتر مصطفي کواکبيان دبيرکل حزب مردم‌سالاري و نامزد دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي‌از حوزه انتخابيه تهران، ري، اسلامشهر، شميرانات، پرديس و بومهن مدعو مسجد جامع بلوار ابوذر بود و قرار بود بعد از اقامه نماز مغرب و عشا وي درباره برنامه‌هاي خود و اصلاح‌طلبان براي مجلس آينده سخنراني کند. اما در بدو ورود وي به مسجد که مقارن با بانگ الله‌اکبر اذان بود، برخي از نيروهاي خودسر به وي هتاکي کردند و از او خواستند که محل را ترک کند.

بعد از اقامه نماز و در ابتداي شروع سخنراني، حجت‌الاسلام طلائيه امام جماعت مسجد مذکور از دکتر کواکبيان به ‌منظور ايراد سخنراني خود دعوت کرد اما در همين حين افرادي در ميان جمعيت به پا خاستند و خطاب به امام جماعت و ديگر مدعوين با دادن شعارهايي جو مسجد را متشنج کرده و به سوي امام جماعت حمله‌ور شدند و عليرغم تذکر امام جماعت مبني بر اينکه حرمت مسجد را نگه داريد، تريبون او را از او گرفته و دوربين و موبايل عکاس حاضر در مسجد را نيز گرفته و عکس‌هاي او را ضبط کردند. در ادامه اين درگيري‌، نيروهاي خودسر براي به هم زدن مراسم، گاز اشک‌آور درون مسجد رها کردند که موجب آزار و اذيت نماز گزاران و حضار در مسجد شد و سرانجام مصطفي کواکبيان بدون انجام سخنراني مجبور به ترک مسجد شد.

اينک در اين ميان چند سوال مطرح است :

1-‌ مگر تامين امنيت اجتماعات مربوط به داوطلبان تاييد شده انتخابات نبايد از سوي نيروهاي انتظامي، امنيتي و وزارت کشور بويژه در مراکز مذهبي همانند مساجد و حسينيه‌ها تامين و تضمين گردد؟

2-‌ آيا مراکز مذهبي همچون مساجد و حسينيه‌ها صرفا بايد در اختيار عده‌اي مخصوص و از جناح خاصي باشد؟ چون در همان مسجد جامع بلوار ابوذر، افراد زيادي حتي قبل از شروع تبليغات انتخاباتي سخنراني کرده بودند.

3-‌ آيا علي‌رغم هماهنگي‌هاي قبلي با امام جماعت و تبليغ گسترده در اطراف مسجد، باز هم داوطلبان انتخاباتي نبايد بتوانند برنامه‌هاي خودشان را براي خدمت به مردم به اطلاع نمازگزاران مسجد برسانند؟

در پايان اميدواريم تمامي ‌مسوولان ذيربط در زمان باقيمانده تا پايان تبليغات انتخاباتي بتوانند از وقوع چنين حوادثي جلوگيري کرده و مسببان تشنج‌آفريني بخصوص عوامل خودسري را که با گاز اشک‌آور از ميهمانان دعوت شده پذيرايي مي‌کنند شناسايي کرده و چنين موضوعاتي را پيگيري کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان