تاریخ 1394/12/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مصطفي کواکبيان در گردهمايي بزرگ اصلاح‌طلبان:
اسفند، ماه خانه‌تکاني است؛ مجلس را خانه تکاني کنيم

همايش بزرگ اصلاح‌طلبان عصر روز پنج شنبه در سالن حجاب تهران با حضور کانديداهاي ائتلاف اصلاح طلبان برگزار شد. دکتر مصطفي کواکبيان دبيرکل حزب مردم‌سالاري و نامزد اصلاح‌طلب دهمين دوره دهم مجلس شوراي اسلامي گفت: در مناظره‌ام با حسين شريعتمداري گفتم که ما براي اين انقلاب زخم‌هايي خورده‌ايم. براي آن دلسوزي مي‌کنيم و چون انقلاب را دوست داريم به فکر اصلاح نابساماني‌هاي آن هستيم.

به گزارش پايگاه خبري فريادگر، دکتر مصطفي کواکبيان پنج‌شنبه 29 بهمن با حضور در نخستين گردهمايي جامع ائتلاف اصلاح‌طلبان و حاميان دولت سخنراني خود را اينگونه آغاز کرد که: اسفند ماه، ماه خانه‌تکاني است و ما هم مي‌خواهيم مجلس را خانه‌تکاني کنيم.

وي در ادامه گفت: من در همين جا خبر ائتلاف و انصراف به نفع دکتر لاريجاني را که برخي گفته‌اند، تکذيب مي‌کنم؛ هيچ ائتلافي بين ما و دکتر لاريجاني صورت نگرفته است.

اين کانديداي مجلس دهم با اشاره به اهميت نقش زنان در امور جامعه گفت: ما مي‌‌دانيم که اگر اين رد صلاحيت‌ها نبود زن‌ها بيش‌از يک سوم مجلس را در اختيار مي‌گرفتند. اين گونه نباشد که افغانستان کانديداي رياست‌جمهوري زن داشته باشد و ما نداشته باشيم. وي همچنين بيان کرد: من اعتقاد دارم که بايد زمام امور را به جوانان سپرد.

در زمان جنگ وزير نفت 28 سال سن داشت، نخست‌وزير دوران جنگ تحميلي 32 سال سن داشت حرف‌هاي من درد دل همه کساني است که رد صلاحيت شده‌اند. همه کساني که به آن‌ها بي‌مهري شده است. همه کساني که در زمان محمود احمدي‌نژاد زجر کشيدند.

وي در پايان با خواندن شعر «سراپا اگر زرد و پژمرده‌ايم» از قيصر امين‌پور گفت: من در مناظره خود با حسين شريعتمداري گفتم که ما حاضريم تحدي کنيم که کداميک از ما براي اين انقلاب مجروح شده و زخم‌‌هايي خورده‌ايم. لذا براي آن دلسوزي مي‌کنيم و چون انقلاب را دوست داريم به فکر اصلاح نابساماني‌هاي آن هستيم.

مجلسي مي‌خواهيم که خانه ملت باشد

دکتر محمدرضا عارف نامزد انتخابات مجلس شوراي اسلامي‌تهران نيز در اولين گردهمايي اصلاح طلبان گفت: مجلسي مي‌خواهيم که در آن‌همه صداها شنيده شود، مجلسي که عمل‌گرا باشد، مجلسي که خانه مردم باشد، مجلسي که نماد مردم‌سالاري ديني باشد، مجلسي که بالاترين نهاد انقلاب باشد.

دکتر محمدرضا عارف نامزد دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي‌که به‌عنوان سرليست گروه ائتلافي اصلاح‌طلب‌ها و حاميان دولت معرفي‌شده است، گفت: در بيستم خرداد 1392، پنج روز قبل از انتخابات رياست جمهوري در همين سالن جشن پيروزي انتخابات رياست جمهوري را گرفتيم. امروز هشت روز قبل از انتخابات مجلس شوراي اسلامي‌نيز پيروزي در اين انتخابات را جشن مي‌گيريم. خوشحالم که در روز اول انتخابات در بين جمعي از نخبگان،بانوان، جوانان يعني سرمايه‌هاي اجتماعي حضور دارم.

وي در ادامه با تشکر از بانيان برگزاري جلسه به ويژه کارگروه زنان ائتلاف گفت: امروز سالروز شهادت تبريزيان غيور در 29 بهمن 1356 است که در چهلمين روز شهادت مردم قم قيام کرده بودند. ياد و خاطر اين شهداي عزيز و تمام شهدايي که براي اين انقلاب و نظام خون خود را داده‌اند و باعث غرور و عزت ملي شده‌اند گرامي‌مي‌داريم. ما وظيفه خود را ادامه دادن راه شهدا و پاسداري از خون آن‌ها مي‌دانيم. ما سي نفر ليست ائتلافي براي نشان دادن ميثاق با امام و شهدا روز پنجشنبه در بهشت‌زهرا حضور يافتيم. وي افزود: ما از اين ائتلاف انجام‌شده خوشحاليم و اميدواريم با حضور پرشور شما مردم عزيز کاري بکنيم کارستان.

اين کانديداي مجلس شوراي اسلامي‌با بيان اولويت داشتن زنان و جوانان در راهبردهاي گروه ائتلاف گفت: زنان جامعه ما امروز منبعي داراي تخصص محسوب مي‌شوند. بيش از نيمي‌از ظرفيت دانشگاه‌هاي ما را زنان تشکيل مي‌دهند. امروزه آنچه مشخص است برنامه‌هاي پيشرفت و توسعه به سمت نرم‌افزاري شدن مي‌رود و زنان نشان دادند که در بخش‌هاي نرم‌افزاري، دستي بالاتر و برتر از مردان دارند.

وي با اشاره به توجه به بالا بردن نرخ مشارکت زنان گفت: مجلس شوراي اسلامي‌مي‌تواند با تصويب قانون مسير را براي بالا بردن نرخ مشارکت از 12 درصد هموارتر کند. انشاء‌الله اگر در مجلس حضورداشته باشيم بعد از پرداختن به مهمترين نيازهاي مردم اولويت را به امور زنان خواهيم داد. وي در ادامه با اشاره به راهبردهايي از قبيل رفع تبعيض بين زن و مرد، کنار گذاشتن سهميه در پذيرش زنان در دانشگاه، بيمه زنان خانه دار و تأمين امنيت زنان در همه محيط‌ها تاکيد کرد: براي بالا بردن کرامت و منزلت زنان در جامعه الگوي حضرت زهرا(ع) و زينب کبري (ع) را براي زنان در نظر گرفته‌ايم. عارف تشريح کرد: ما اصلاح‌طلب‌ها به همراه گروه حاميان دولت برنامه جامعي را متشکل از 126 بند تهيه‌ کرده‌ايم.

در ائتلاف صورت گرفته بين اصلاح‌طلب‌ها و حاميان دولت ما از يک‌طرف منافع ملي را ديديم و از طرف ديگر هويت اصلاح‌طلبي براي ما يک اصل بود. ما براي اينکه بتوانيم برنامه 126 بندي‌مان را به نتيجه برسانيم بايد با پشتوانه مردم در شرايطي که گام اول را با موفقيت برداشتيم، گام دوم اصلاحات را برداريم.

رئيس بنياد اميد ايرانيان ادامه داد: ما براي به دست آوردن موفقيت، مجلسي مي‌خواهيم که در رأس امور باشد، مجلسي که درشان ملت بزرگوار ايران باشد، مجلسي که عضويت در آن براي هر عضو دردمند انقلاب افتخار باشد. مجلسي که متخصصان در آن نقش پررنگ داشته باشند، مجلسي که شريک دولت باشد، مجلسي که مطالبات مردم را در دستور کارش قرار بدهد، مجلسي که در آن‌همه صداها شنيده شود، مجلسي که عمل‌گرا باشد، مجلسي که خانه مردم باشد، مجلسي که نماد مردم‌سالاري ديني باشد، مجلسي که بالاترين نهاد انقلاب باشد.

وي بيان کرد: مي‌دانم با مقارن شدن انتخابات مجلس و خبرگان ممکن است شما در نوشتن 30 اسم براي مجلس و 16 نام براي خبرگان خسته شويد، اما اين خستگي بهتر از آن است که چهار سال مجلسي داشته باشيم که وزيري مانند دکتر فرجي دانا را استيضاح کند. ما مجلسي مي‌خواهيم که مطالبات مردم را پيگيري کند. داراي برنامه‌هاي بلندمدت باشد. معيشت مردم، اشتغال، ازدواج، مشکلات اجتماعي جوانان را دنبال کند.

وي در پايان گفت: با ياري خداوند و اتکا به رأي مردم در ادامه شاهد برجام‌هاي مختلف داخلي درزمينه‌هاي اقتصادي، فرهنگي، سياسي، اجتماعي باشيم.

حضوري حداکثري در انتخابات گامي ‌به سوي آرمان‌هاي انقلاب

علي مطهري ديگر نامزد انتخابات دوره دهم مجلس شوراي اسلامي هم ‌در گردهمايي اصلاح‌طلبان در سالن ورزشي حجاب گفت: با حضور حداکثري مردم در پاي صندوق‌هاي راي بار ديگر گامي ‌به سوي آرمان‌هاي انقلاب برمي‌داريم.در هنگام ورود علي مطهري حضار با شعار«زنداني سياسي آزاد بايد گردد» از وي استقبال کردند. وي در ابتدا با ابراز خرسندي از حضور در اين گردهمايي گفت: اگر بخواهيم خواسته‌هاي مردم و عزيزاني که در جمع حضور دارند حاصل شود از جمله آزادي زندانيان سياسي، بايد در انتخابات وارد شويم و مشارکت داشته باشيم. همه ما خواهان اجراي قانون در کشور هستيم و معتقديم که راه اصلاح امور از صندوق‌هاي راي شروع مي‌شود و انشاءالله با مشارکت مردم مجلس قوي‌تري را تشکيل خواهيم داد.

مطهري افزود: مجلس آينده مجلسي خواهد بود که به فصل سوم قانون اساسي که در رابطه با ملت است توجه بيشتري خواهد داشت، در کنار مسائل اقتصادي به سياست داخلي توجه مي‌کند و همه اين مشکلات را براساس قانون اساسي حل و فصل مي‌کند. وي در پايان گفت: در سالهاي اخير ما با مشکلاتي روبرو شده‌ايم که با حضور حداکثري مردم در پاي صندوق‌هاي راي بار ديگر گامي به سوي آرمان‌هاي انقلاب بر‌مي‌داريم.

قانون‌گرايي و حفظ کرامت انسان ‌دو وجه عمده اصلاحات

علي شکوري راد دبيرکل حزب اتحاد ملت ايران در گردهمايي بزرگ اصلاح‌طلبان گفت: اصلاحات دو وجه عمده دارد؛ قانون‌گرايي و حفظ کرامت انسان‌ها. ما شهرونداني که تحقير شده‌ايم به اينجا آمده‌ايم که بارأي خود سرنوشت خود را رقم بزنيم، تغيير و اصلاحات به وجود بياوريم و آينده روشن را پيش روي فرزندانمان قرار بدهيم. به گزارش پايگاه خبري فريادگر، دکتر علي شکوري راد دبيرکل حزب اتحاد ملت ايران سخنان خود را با اشاره به حماسه‌آفريني ديگري در انتخابات مجلس دهم آغاز کرد و گفت: ما شاهد صحنه‌هاي گرمي‌از حضور مردان، زنان و جوانان و چهره‌هاي مختلف بوديم، اما اين حضور رنگ و بوي ديگري دارد. مردم تمام سختي‌هايي را که پيش رو بود پيمودند و امروز در انتظارند تا بار ديگر طعم پيروزي را بچشند. وي ادامه داد: آيندگان که تاريخ امروز را خواهند نوشت فصلي را به کسي اختصاص مي‌دهند که نام او و تصوير او را نمي‌توان آورد. او اصلاحاتي را پايه گذاشت تا نظامي‌برآمده از اصيل‌ترين انقلاب، خود دچار انقلابي ديگر نشود. اين فعال سياسي گفت: اصلاحات دو وجه عمده دارد؛ قانون‌گرايي و حفظ کرامت انسان‌ها. ما شهرونداني که تحقيرشده‌ايم به اينجا آمده‌ايم که بارأي خود سرنوشت خود را رقم بزنيم، تغيير و اصلاحات به وجود بياوريم و آينده روشن را پيش روي فرزندانمان قرار بدهيم. ما با عقلانيت در اينجا جمع شده‌ايم و بر همه تفکرها اعتقاد داريم و مي‌گوييم هر فکر بايد بر‌اساس رأي مردم باشد.

وي در ادامه افزود: ما در اينجا گردآمده‌ايم تا نامزدهايي را به مردم معرفي کنيم که خواستار و پاسدار حقوق ملت و قانون اساسي باشند. ما معتقديم آنچه مردم بخواهند بايد اجرا شود و چه بخواهيم و چه نخواهيم مردم ولي‌نعمت اين نظام هستند. هيچ‌کس نمي‌تواند جز خواست مردم هيچ‌چيز ديگري را به آن‌ها تحميل کند. وي در پايان با تشکر از حضور پرشور مردم در گردهمايي اصلاح‌طلب‌ها گفت: شما با حضورتان در اينجا نشان داديد که آگاهي زير پوست اين ملت موج مي‌زند. اگر روز اول تبليغات انتخابات اين جمعيت پرشور در اينجا جمع شده‌اند در روز انتخابات حتماً شاهد حضور حداکثري مردم در پاي صندوق رأي هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان