تاریخ 1394/11/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
برخي با عينک بدبيني فقط مشکلات و کاستي‌ها را مي‌بينند

رييس دستگاه قضا با ابراز تاسف از اينکه برخي با عينک بدبيني فقط مشکلات و کاستي‌هاي موجود را مي‌بينند و آن را برجسته مي‌کنند، تاکيد کرد: امروز برخلاف برخي بدبيني‌ها، دوست و دشمن اعتراف مي‌کنند که جمهوري اسلامي ‌ايران در امور علمي‌به پيشرفت‌هاي خوبي دست يافته است و در بحث هسته‌اي نيز دانشمندان هسته‌اي ايران کاري کردند که دولت‌هاي سلطه گر علي‌رغم ميل باطني شان در مقابل جمهوري اسلامي ‌ايران به زانو در آمدند و مجبور شدند ايران هسته‌اي را بپذيرند.

به گزارش روابط عمومي‌قوه قضاييه، آيت‌الله صادق آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي با تبريک ايام‌الله دهه فجر و دوازده بهمن سالروز ورود حضرت امام‌(ره) به ايران، انقلاب اسلامي‌ايران را پديده‌اي غيرمنتظره و غيرقابل باور براي بسياري از تحليل‌گران غربي دانست و گفت: در سنجش و تحليل آثار و نتايج انقلاب اسلامي‌ ايران بايد همواره جانب انصاف را رعايت کرد.

در ارزيابي‌هاي منصفانه از انقلاب اسلامي ‌ايران بايد گفت که اين نظام آثار مثبت بسياري را از خود بر جاي گذارده است، گرچه کاستي‌هايي نيز وجود دارد و فاصله بين انقلاب اسلامي ‌ايران و اهداف و آرمان‌هايش مسئله‌اي واقعي است. رييس قوه قضاييه سپس به برخي از توطئه‌ها و جنايات دشمنان جمهوري اسلامي‌ايران در طول سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب اشاره کرد و افزود: طرح ريزي و تلاش براي انجام کودتا، تحريک اقوام مختلف کشور، جنگ تحميلي، تحريم‌هاي گسترده و نفوذ دادن افراد نفوذي به کشور و بدنه نظام از جمله توطئه‌هاي دشمنان بود با اين حال انقلاب اسلامي‌ايران از همه اين پيچ‌هاي خطرناک گذشت و همچنان با قوت و قدرت به راه خود ادامه مي‌دهد. آملي لاريجاني پيشرفت‌هاي علمي‌جمهوري اسلامي‌ ايران در حوزه فناوري‌هاي نانو، سلول‌هاي بنيادي، پزشکي و مهندسي را بسيار چشمگير و قابل توجه دانست و گفت: همه پيشرفت‌ها در مسير دشوار پس از انقلاب و با وجود انبوهي از فشارها و هجمه‌هاي دشمنان خارجي و برخي فتنه گري‌هاي داخلي حاصل شده است.

رئيس قوه قضاييه اقتدار نظامي‌ و توانايي موشکي ايران را بعد ديگري از پيشرفت‌هاي جمهوري اسلامي ‌ايران توصيف و تاکيد کرد: اکنون شعاع تاثير اقتدار جمهوري اسلامي ‌ايران حتي فراتر از منطقه است و قدرت‌هاي بزرگ مجبور شده‌اند ايران را در محاسبات خود به حساب آورند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان