تاریخ 1394/10/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
طرح جرم سياسي باز هم در صف بررسي

سئوال از وزير اقتصاد و وزيرآموزش و پرورش در حالي در دستور کار هفته آينده مجلس قرار دارد که طيب نيا و فاني هر کدام تاکنون از مجلس 3کارت زرد دريافت کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر جلسات علني مجلس شوراي اسلامي پس از يک هفته سرکشي نمايندگان به حوزه هاي انتخابيه روز هاي يکشنبه،دوشنبه و سه شنبه هفته پيش رو برگزار مي شود.

بررسي طرح سنجش و پذيرش دانشجو در تحصيلات تکميلي

بر اين اساس اولين دستورکار نمايندگان در هفته پيش رو ادامه رسيدگي به گزارش کميسيون آموزش، تحقيقات و فناوري در مورد طرح جنجالي سنجش و پذيرش دانشجو در دوره هاي تحصيلات تکميلي در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي است. کليات اين طرح که مورد انتقاد شديد وزارت علوم و دانشگاه آزاد بود، به تصويب رسيد اما بخشي که مربوط به سهميه ها است به کميسيون بازگشت که هفته پيش رو در صحن علني بررسي خواهد شد.

وکلاي ملت رسيدگي به گزارش کميسيون عمران در مورد طرح يک فوريتي توسعه و بهينه سازي آب شرب شهري و روستايي در کشور را نيز هفته پيش رو در دستور کار دارند، دولت با اين طرح مخالف است و مدعي است وزارت نيرو در سياست هاي کلي خود همه اين موارد را در نظر گرفته است اما نمايندگان در آستانه انتخابات به دنبال تصويب طرحي براي بهبود وضعيت روستاها هستند. مقام معظم رهبري نيز چندي پيش با درخواست دولت براي برداشت از صندوق ذخيره ارزي جهت ساماندهي به آب هاي مرزي و آب رساني به روستاها موافقت کردند.

علاوه بر اين بررسي تقاضاي رسيدگي به طرح حمايت از احيا و مرمت بافت‌هاي فرهنگي - تاريخي و توانمندسازي ساکنان و مالکان آنها طبق اصل85 قانون اساسي در دستو رکار هفته پيش رو مجلس قرار دارد.

وکلاي ملت همچنين گزارش کميسيون اقتصادي درمورد لايحه تاسيس صندوق بيمه همگاني حوادث طبيعي؛ گزارش کميسيون عمران درمورد طرح جلوگيري از پرداخت دموراژ (خسارت تاخير) به کشتي‌ها؛گزارش کميسيون عمران درمورد طرح الحاق يک تبصره به قانون احداث پروژه‌هاي عمراني بخش راه و ترابري از طريق مشارکت بانک‌ها و ساير منابع مالي و پولي کشور؛گزارش کميسيون قضايي و حقوقي درمورد طرح جرم سياسي؛ را نيز در دستور کار دارند که برخي از آن هاي بيش از يک ماه است که در دستور کار صحن علني مجلس قرار دارد اما نوبت رسيدگي به آن ها فرا نرسيده است.

نمايندگان مجلس در هفته پيش رو همچنين گزارش کميسيون کشاورزي، آب و منابع طبيعي درمورد طرح اصلاح قانون تاسيس سازمان نظام مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي کشور؛ گزارش کميسيون قضايي وحقوقي درمورد طرح الحاق يک بند به ماده (524) قانون آيين‌دادرسي مدني؛گزارش کميسيون قضايي وحقوقي درمورد طرح الحاق يک تبصره به ماده (505) قانون آيين‌دادرسي دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب در امور مدني؛ گزارش کميسيون اجتماعي در مورد لايحه کاهش ساعات کار زنان شاغل؛ گزارش کميسيون آموزش،‌ تحقيقات و فناوري در مورد طرح ‌نظام ‌جامع‌ آموزش و تربيت فني،‌ حرفه‌اي و مهارتي؛را نيز در دستور کار دارند.

همچنين سؤال ‌تعدادي از نمايندگان ‌مجلس ‌شوراي ‌اسلامي ‌از وزير امور اقتصادي و دارايي و سؤال‌ حليمه‌ عالي نماينده زابل، ‌زهک‌ و هيرمند از وزير ‌آموزش‌ و‌ پرورش نيز در دستور کار صحن علني مجلس قرار دارد.

وزير آموزش و پرورش در حالي هفته آينده براي پاسخ به سئوال نماينده زابل در مجلس حضور مي يابد که قبل از تعطيلات مجلس سومين کارت زرد خود را از مجلس دريافت کرد.

موسوي نژاد پيش از اين براي استيضاح وزير آموزش و پرورش امضا جمع مي کرد که بالاخره پيگيري هايش موجب کارت زرد به فاني شد. در صورتي که فاني چهارمين کارت زرد خود را از مجلس دريافت کند اولين وزير 4 کارته دولت خواهد بود.

البته طيب نيا وزير اقتصاد نيز 3 کارت زرد از مجلس دريافت کرده است.آخرين کارت زرد وي در پي سئوال مهرداد بذرپاش نماينده تهران در مورد افزايش ماليات اصناف صادر شد. و به نظر مي رسد طيب نيا و فاني رقابت تنگا تنگي براي عدم دريافت چهارمين کارت زرد از مجلس داشته باشند. وزراي دولت تاکنون 17 کارت زرد از نمايندگان دريافت کرده اند.نعمت زاده وزير صنعت، معدن، تجارت نيز تاکنون سه کارت از نمايندگان دريافت کرده است.

وکلاي ملت هفته آينده همچنين بررسي گزارش کميسيون عمران درخصوص مشکلات ناشي از نحوه تعيين حريم و اراضي ساحلي در توسعه سواحل کشور را نيز در دستور کار دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان