تاریخ 1394/10/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
بيانيه بسيج اصناف و بسيج مداحان ميامي در پي اعدام شيخ نمر

بسيج اصناف و بسيج مداحان شهرستان ميامي با صدور بيانيه‌اي جنايت رژيم آل‌سعود در اعدام شيخ نمر را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار روزنامه پيام از ميامي،بسيج اصناف و بسيج مداحان شهرستان ميامي با صدور بيانيه‌هايي اقدام خبيثانه رژيم آل‌سعود و اعدام شيخ نمر از رهبران شيعيان در عربستان سعودي را محکوم کردند.

در بيانيه بسيج اصناف ميامي آمده است: جنايت ننگين رژيم آل‌سعود در اعدام شيخ نمر باقر النمر را به بهانه‌هاي واهي و ادعاهاي پوچ که هيچ اساس منطقي نداشته و عادلانه نيست به شدت محکوم مي‌نمايد. علت حقيقي اقدام مقامات سعودي در اجراي حکم اعدام شيخ نمر حق طلبي وي و مطالبه حقوق از دست رفته مردم مظلوم عربستان است که از سوي يک گروه فاسد محکوم به استبداد شده و حقوق و ثروت‌هاي آنها سلب شده است.

اين بيانيه افزوده است:دولت سعودي به رغم توصيه‌هاي اسلامي، دلسوزانه و برادرانه منطقه‌اي و بين‌المللي در خصوص شيخ نمر باقر النمر، سرانجام اين روحاني و عالم برجسته ديني را که اصلي‌ترين سخنش برقراري دموکراسي و احقاق حقوق تمامي‌مردم مظلوم عربستان بود، به جوخه اعدام سپرد.

در ادامه اين بيانيه آمده است:بي شک اعدام شهيد آيت الله شيخ نمر باقر النمر توسط دست نشاندگان قدرت‌هاي سلطه جو، مدلي از نسل کشي و تسويه حساب سياسي و مذهبي است که اين روزها خاورميانه و برخي کشورهاي آافريقايي را در برگرفته است و امروز مدعيان حقوق بشر و مدافعان آزادي بيان برابر اين نوع جنايات سکوت کرده اند و به دنبال بزک کردن چهره رژيم‌هاي خونخوار منطقه هستند.

در پايان اين بيانيه بسيج اصناف و جامعه بازاري شهرستان ميامي ضمن محکوم کردن اين اقدام غيرانساني و ظالمانه آل‌سعود، که نقض فاحش حقوق بشر و خلاف آزادي بيان مورد ادعاي کشورهاي متحد و حامي‌سعودي است، شهادت اين عالم برجسته را به محضر بقيه الله الاعظم(عج)، ملت عربستان و به خصوص شيعيان اين کشور و جهان تسليت مي‌گويد و مجدانه از مجامع بين المللي و حقوق بشري جهان مي‌خواهد تا سکوت خود را نسبت به جنايات و اقدامات ضد حقوق بشري عربستان سعودي بشکنند و وظايف خود را در اين خصوص به انجام رسانند.

بسيج مداحان و هيئات مذهبي شهرستان ميامي نيز با صدور بيانيه اي اقدام ناجوانمردانه و خبيثانه رژيم آل‌سعود را در اعدام شيخ نمر از عالمان برجسته ديني محکوم کرد.

در اين بيانيه آمده است:اعدام اين عالم برجسته ديني که فقط سلاح و ابزار او براي پيگيري اهداف سياسي و مدني مردمش دعوت به گفت و گو، وعظ، امر به معروف و نهي از منکر بود، در حالي که تروريست‌هاي افراطي و تکفيري ملهم از تعليمات ايدئولوژيک سعودي و حمايت آن، امنيت و آسايش ملت‌هاي منطقه و جهان را با توسل به انواع و اقسام سلاح‌ها و خشونت‌هاي ضدبشري سلب کرده‌اند، براي بشريت مايه سرافکندگي است.

اين در حالي است که اين عالم برجسته از يک دادگاه عادلانه برخوردار نبود و متاسفانه در يک دادگاه غيرشفاف و به دور از استانداردهاي لازم بين المللي محاکمه شده بود.

در ادامه اين بيانيه آمده است:ما مسئوليت مستقيم اين جنايت ننگين را متوجه آمريکا و هم پيمانان آن مي‌دانيم که به صورت مستقيم از رژيم سعودي حمايت مي‌کنند و بر جنايات بزرگ اين رژيم عليه مردم خود و ملت‌هاي منطقه سرپوش مي‌گذارند و از تجاوزگري آن حمايت مي‌کنند. امري که ثابت مي‌کند شعارهاي آنها در خصوص آزادي، مردم سالاري و حقوق بشر حرف‌هاي ياوه و دروغي بيش نيست و کسي در امت ما فريفته آن نمي‌شود.

در پايان اين بيانيه بسيج مداحان و مديران هيئات مذهبي شهرستان ميامي با محکوم کردن جنايت رژيم آل‌سعود و تسليت به محضر حضرت ولي عصر (عج) مقام معظم رهبري و مسلمانان به ويژه شيعيان جهان، از نخبگان، دانشگاهيان و عالمان مسلمان مي‌خواهد در اين شرايط خطير که منطقه خاورميانه و جهان اسلام درگير توطئه‌هاي صهيونيستي و تکفيري است به رسالت واقعي خود عمل کنند و براي خاموش شدن اين آتش نفاق و کينه توزي حول محور آموزه‌هاي پيامبر صلح و دوستي متحد شوند.

محمد آقايي- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان در شهرستان ميامي


نسخه چاپي ارسال به دوستان