تاریخ 1394/10/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
جشنواره اوسانه‌هاي ميامي ‌برگزار شد

جشنواره (اوسانه‌هاي ميامي) درسالن نمايش‌هاي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما از ميامي ، اولين جشنواره (اوسانه‌هاي ميامي) با حضور هنرمندان شهرستان ميامي در سالن نمايش‌هاي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ‌شهرستان ميامي برگزار شد.

رئيس انجمن هنرهاي نمايشي شهرستان ميامي در اين جشنواره گفت: آيين‌ها و آداب رسوم گذشتگان فرهنگ غني يک جامعه محسوب مي‌شوند که بايد به نسل‌هاي آينده انتقال داده شود.

حميد نوروزي گفت: بازشناسي اين فرهنگ در برنامه‌هاي مختلفي چون جشنواره‌ها و همايش‌هاي مختلف به انتقال اين فرهنگ اصيل کمک خواهد کرد.

وي افزود: هر يک از آداب‌ و رسوم گذشتگان که انجام مي‌شده است و قصه‌هايي که بازگو شده است داراي يکي پيشينه تاريخي بوده است.

نوروزي گفت: يکي از آثار خوب افسانه که در زبان محلي به اوسانه شناخته‌شده است، حضور نسل‌ها و رده‌هاي سني مختلف در کنار يکديگر و به‌جا آوردن صله ارحام که سفارش مؤکد دين اسلام مي‌باشد، نام برد.

رئيس انجمن هنرهاي نمايشي شهرستان ميامي گفت: اين برنامه براي اولين بار از سوي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و با همکاري اداره کتابخانه‌هاي عمومي، شهرداري و اداره ورزش و جوانان شهرستان ميامي برگزار شده است.

وي افزود: در اين جشنواره که با حضور تعدادي از کارشناسان و قصه‌گويان قديمي‌شهرستان حسين رحمتي و حسن صائمي‌ برگزار شده است، سعي شده است تا قصه‌ها و آداب رسوم گذشتگان اين ديار را به نسل جوان انتقال دهيم.

نوروزي گفت: در کنار اين جشنواره بازخواني اشعار ميامي، آهنگ‌ها و نواحي محلي و صنايع‌دستي اين شهرستان در معرض ديد علاقه‌مندان قرارگرفته است.

يادآور مي‌شود در اين مراسم قصه‌هاي و آداب رسوم قديمي‌شهر ميامي با لهجه شيرين ميامي به همراه سرودن اشعار اين شهر و آواهاي نواحي محلي آن برگزار شد.

ميامي- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان


نسخه چاپي ارسال به دوستان