تاریخ 1394/10/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديركل حفاظت محيط‌زيست استان سمنان خبر داد؛
تهران، گرمسار را در وضيت بسيار ناسالم قرار داد

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديركل حفاظت محيط زيست استان سمنان از تشديد آلودگي هوا در غرب اين استان و شهرهاي گرمسار و ايوانكي خبر داد و گفت: در بررسي سنجش ذرات محيطي در منطقه گرمسار از صبح چهارشنبه، هواي شهر گرمسار و ايوانكي از ناسالم به سمت بسيار ناسالم پيش رفته است.

عباسعلي دامنگير همچنين افزود: وضعيت هواي گرمسار مشابه شهرستان پاكدشت استان تهران است و ميزان ذرات صبح امروز در گرمسار 135 بوده است، شاخص آلودگي هوا از 100 به بالا هواي ناسالم است و از 150 به سمت 200 را وضعيت بسيار ناسالم اعلام مي‌كنند که وضعيت هواي گرمسار و ايوانكي از صبح امروز با تشديد آلودگي هوا از ناسالم به سمت بسيار ناسالم پيش مي رود.

وي خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه هواشناسي براي كل استان تا پايان هفته وضعيت پايدار اعلام كرده است و وزش باد و بارندگي نيز در شرايط پايدار وجود نخواهد داشت، پيش بيني مي‌شود اوضاع در منطقه گرمسار و ايوانكي به سمت وضعيت هشدار پيش برود، در ‌صورت تداوم اين وضعيت، امشب كارگروه تشديد آلودگي هوا در گرمسار تشكيل مي‌شود و نسبت به تعطيلي مدارس براي فردا تصميم‌گيري خواهد شد.

مديركل حفاظت محيط زيست استان سمنان اعلام كرد: اين وضعيت قطعاً متأثر از وضعيت آلودگي هوا در پايتخت و تهران، پاكدشت و... است و همچنين غبار و آلايندگي از جنوب و غرب به سمت استان سمنان نيز مزيد بر علت شده است، لذا احتمال تعطيلي مدارس با ادامه پيدا كردن اين وضعيت وجود دارد.

دامنگير اظهار داشت: توصيه جدي ما به شهروندان اين است كه از تردد بي مورد و غير ضروري در معابر جداً خودداري كنند، مخصوصاً بيماراني كه در شرايط حساس قرار دارند، بيماران قلبي و تنفسي، كودكان و افراد سالمند و... در منزل بمانند و از تردد در معابر خودداري كنند، مهد‌هاي كودك و پيش دبستاني ها ضرورتي بر داير بودن اين مراكز وجود ندارد و حتماً نسبت به تعطيلي اقدام كنند.

مديركل حفاظت محيط زيست استان سمنان همچنين بر برخورد جدي با عوامل انساني تشديد كننده آلودگي هوا تاکيد کرد و گفت: به صنايع و واحدهاي صنعتي كه داراي آلايندگي هستند و سازمان‌ها و افرادي كه نسبت به زباله‌سوزي و ضايعات‌سوزي اقدام مي‌كنند اخطار داده شده است كه در صورت مشاهده برخورد جدي و شديد خواهيم كرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان