تاریخ 1390/10/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مسي براي سومين بار پي در پي جايزه توپ طلايي را کسب کرد

  سرويس ورزشي: 
 ليونل مسي  بازيکن آرژانتيني تيم فوتبال بارسلونا ، امشب در مراسم اهداي جوايز فيفا که در 'زوريخ سوئيس برگزار شد براي سومين بار پي در پي جايزه توپ طلايي را به عنوان بهترين بازيکن سال فيفا کسب کرد.
بنا بر گزارش ايرنا ، مسي در حالي اين جايزه را کسب کرد که دو رقيب او'  ژاوي ارناندز'  هم تيمش در بارسلونا و ' کريستيانو رونالدو'  مهاجم پرتغالي تيم رئال مادريد بودند .  در اين رابطه کريستيانو رونالدو دوم و ژاوي سوم شدند.
سر مربيان فوتبال، کاپيتان هاي تيم و خبرنگاران فرانس فوتبال بدين دليل براي سومين بار جايزه را به مسي دادند که او بازي هاي بسيار ديدني و تاکتيکي انجام داد و افزون بر آن پنج جام ' لاليگا' ي اسپانيا، جام قهرماني اروپا، سوپر جام اسپانيا، سوپر جام اروپا و جام قهرماني باشگاه جهان را با تيم بارسلونا فتح کرد. 
در راي گيري انجام شده، مسي 47/88 درصد آرا را از آن خود کرد و کريستيانو رونالدو و ژاوي نيز به ترتيب 21/60 و 9/23 درصد آرا را کسب کردند. 
در اين رابطه اينيستا ، هافبک تيم بارسلونا نيز با 6/01 درصد چهارم شد. 
مسي با کسب سومين توپ طلايي به گروه ستارگان فوتبالي که تا بحال سه توپ را کسب کردند ملحق شد که متشکل از ' ميشل پلاتيني' ، ' يوهان کرايف'  و ' مارکو فان بستن'  مي باشد.   اين در حالي مي باشد که فقط پلاتيني توانسته بود سه توپ را به طور متعدد کسب کند. 
در مجموع تيم بارسلونا در مراسم امشب فيفا، پيروز اين دوره شده است زيرا ' پپ گوارديولا'  سرمربي اين تيم به عنوان بهترين مربي فوتبال سال فيفا برگزيده شد. 
علاوه بر آن پنج بازيکن بارسلونا جزو تيم منتخب سال فيفا شدند که متشکل از مسي، ژاوي ، اينيستا، پيکه و داني آولوز مي باشد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان