تاریخ 1390/10/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تشکيل جلسه پيشگيري از آسيب ها و ارتقاي امنيت اجتماعي در سمنان

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
جلسه گروه کاري پيشگيري از آسيب ها و ارتقاي امنيت اجتماعي در سازمان زندان ها تشکيل شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان بهزيستي استان سمنان، جلسه گروه کاري پيشگيري از آسيب ها و ارتقاي امنيت اجتماعي با حضور حسن سعدالدين، مديرکل دفتر امور اجتماعي و شوراهاي استانداري، مديران کل دستگاه هاي اجرايي و ديگر اعضا به مديريت امير خراساني مديرکل بهزيستي استان سمنان و به ميزباني اداره کل زندان هاي استان سمنان تشکيل شد.
حسين آذر مهري مدير کل زندان هاي استان سمنان گفت: مقوله زندان ها و اقداماتش در رده پيشگيري ثالثيه است و هزينه پيشگيري به منظور جلوگيري از آسيب ها در دو رده قبلي بسيار پائين تر از اين مرحله است.
حسين آذرمهري افزود: خانواده کانون مهمي براي پيشگيري از وقوع جرم است و متاسفانه هم اکنون مشاهده مي کنيم که محيط خانه و خانواده تبديل به خوابگاه براي اعضا شده است و اين مساله باعث مي شود در خانواده ها تعليم و تربيت به درستي انجام نشود.
وي اظهار داشت: پيشگيري ثالثيه بحث مهمي است که در حيطه وظايف بهزيستي و زندان ها مطرح مي شود و در اين رده نقش مسئولان زندان ها، مراجع قضائي، روان شناسان و مددکاران بسيار حائز اهميت است; چرا که اگر يک نفر در جامعه اصلاح شود، يک جامعه را نجات داده ايم.
در ادامه غلامرضا دوست محمدي معاون پرورشي اداره کل آموزش و پرورش سمنان گفت: آموزش و پرورش بستري است که مي تواند به دانش آموزان و والدين در سطح وسيعي اطلاع رساني کند.
دوست محمدي ادامه داد: آموزش و پرورش در مقطع راهنمائي و دبيرستان آموزش مهارت هاي زندگي را براي دانشآموزان به صورت فوق برنامه دارد و اميدواريم بتوانيم با توجه بيشتر مسئولان آموزش، اين مهارت ها را در دروس رسمي دانشآموزان بگنجانيم.
ناصرالدين حقيقي مشاور و روان شناس اداره کل زندانها نيز گفت: شش عامل اساسي جرم شناخته شده است که شامل طلاق، خشونت ديدگي در کودکي، ضعف تحصيلي، اعتياد، بيکاري، رسانه هاي جمعي و فضاهاي همگني است.
وي افزود: يکي از مباحثي که هم اکنون در جامعه شايع شده طلاق عاطفي يا رواني است که قبل از طلاق محضري بين زوجين اتفاق مي افتد و يکي از عوامل خوابگاه شدن خانه ها نيز همين مساله است.
در اين جلسه آمار تجزيه و تحليل اطلاعات اعضا» کميته طلاق استان که شامل آمار مقايسه اي سال 89 و 6 ماهه اول سال 90 بوده، ارائه گرديد.
شايان ذکر است پس از اتمام اين جلسه رئيس و اعضاي کارگروه پيشگيري از آسيب ها و ارتقا» امنيت اجتماعي از زندان مرکزي سمنان بازديدي را بعمل آوردند و از نزديک با نحوه کار و فعاليت در اين ندامتگاه آشنا شدند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان