تاریخ 1390/10/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
روي خط پيام

هر دم از اين باغ بري مي رسد

هر از گاهي برخي از اقتصاددانان برجسته، دلسوز و وطن دوست ميهن عزيزمان هشدارهاي لازم به مسوولين اقتصادي مي دهند ولي متاسفانه ظاهرا گوش دست اندرکاران اقتصاد کشور بدهکار نيست و با تئوري هاي غلط خود مي خواهند رفاه مردم را فراهم نمايند. از جمله معضلاتي که اين روزها دامن گير اقتصاد کشورمان و موجب نگراني مردم و کارکنان دولت و غيره شده همانا قيمت سکه و ارز است. کارمندي مي گفت پارسال به همه مبلغ 300 هزار تومان عيدي دادند و با اين عيدي مي شد که يک سکه بهار آزادي خريداري شود. اگر بدين منوال باشد و با قيمت امروز بايد هر کارمندي 630 هزار تومان عيدي دريافت کند تا بتواند يک سکه بهار آزادي خريداري کند. پرواضح است گراني پول هاي خارجي تاثير مستقيم و غير مستقيم روي کالاهاي مصرفي مردم دارد و  اگر کارمندي ماهانه يک ميليون درآمد داشت برمبناي دلار و يور و حقوق او به 600 هزار تومان تنزل پيدا کرده است.
از مسوولين امر عاجزانه تقاضا مي شود نسبت به تثبيت قيمت طلا و ارز اقدامات بايسته و شايسته مبذول دارند تا مردم نيز در رفاه نسبي به سر ببرند.
يک شهروند

به کارکنان شاغل و بازنشسته، سکه عيدي بدهيد

به دست اندرکاران محترم امور پيشنهاد مي کنم مانند دوران جنگ تحميلي به جاي عيدي نقدي به کارکنان و بازنشسته ها يک عدد سکه بهار آزادي عيدي دهيد، با اين کار هم عرضه و تقاضاي سکه طلا متعادل مي شود و هم اختلاف دريافتي عيدي کارکنان شاغل و بازنشسته دولت از ميان مي رود.
حسن طالشي

به جاي وعده هاي بلند پروازانه معيشت مردم را تامين کنيد

دست اندرکاران محترم امور با صرف هزينه سنگين کالا برگ هايي را چاپ و توزيع کردند، بدون آن که استفاده چنداني داشته باشد، سهام عدالت را با جار و جنجال فراوان و زحمات و هزينه بسيار توزيع کردند، اما در اين چند سال اخير فقط يک بار و آن هم به عده اي مبلغ کمي بابت سود آن پرداختند. وعده پرداخت يک ميليون تومان به هر نوزاد ايراني دادند که آن هم به انجام و عمل نرسيد، عاقبت ايجاد 2/5 ميليون شغل و رفع معضل بيکاري در سال جاري هم معلوم نيست که به کجا مي کشد، حالا  اين همه کار انجام نشده و وعده هاي تحقق نيافته را رها کرده اند و مي خواهند از پول ملي 4 صفر کم کنند که از حالا  معلوم است چه سرنوشت و پيامدهايي خواهد داشت، بهتر است به جاي اعلا م پي در پي طرح هاي بلندپروازانه اي که توان و امکانات اجراي کامل آنها را ندارند، در صدد حل مشکلا ت معيشت ساده مردم باشند تا بيش از اين در برابر تورم و گراني ها کمر خم نکنند و عذاب نکشند.
شهروند سمناني

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان