تاریخ 1390/10/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کسب مقام توسط شاعر حوزه هنري استان
سمنان در چهارمين کنگره شعر عاشورايي

سمنان-روزنامه پيام استان سمنان
چهارمين کنگره شعر عاشورايي با عنوان عقيله بني هاشم حضرت زينب کبري (س)، در آستانه اربعين حضرت سيدالشهدا(ع) با معرفي و تجليل از صاحبان آثار برگزيده در استان اردبيل به کار خود پايان داد.  
به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، بر اساس راي هيئت داوران چهارمين کنگره شعر عاشورايي در بخش شعر فارسي، نسرين قرباني از شاعران عضو دفتر آفرينش هاي ادبي حوزه هنري استان سمنان به عنوان شاعر برتر منتخب و تنديس، لوح تقدير و جايزه نقدي کنگره را از آن خود کرد.
شايان ذکر است، بيش از 600 اثر به دبيرخانه اين کنگره ارسال شد که به دليل تعدد آثار، هيات داوران اين جشنواره از هر شاعر 2 شعر را پذيرش و در نهايت 44 اثر به عنوان منتخب شناخته شدند که از اين ميان نيز 10 اثر برتر و شش اثر قابل تقدير را انتخاب و معرفي کردند.
فرهنگ سازي و ارائه الگوهاي فرهيخته و به دور از تحريفات لفظي و معنايي، زمينه سازي براي شناسايي و معرفي استعدادهاي نهفته فرهنگ عاشورايي، تقدير از شاعران حسيني ، ايجاد زمينه براي توسعه ادبيات عاشورايي در بين مردم و ترويج اشعار پرمحتوا با موضوع مکتب حسيني و ارائه پيام هاي عاشورا در قالب هنر به مردم  از اهداف مهم برگزاري اين کنگره است.
پنجمين کنگره شعر عاشورايي، سال آينده با موضوع مويه هاي عارفانه نهضت حسيني در قالب هاي غزل، قصيده و رباعي از وقايع شام غريبان تا اربعين حسيني برگزار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان