تاریخ 1390/10/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سازمان جهاد کشاورزي استان براي جذب کارشناسان کشاورزي برگزار کرد
آزمون جذب کارشناسان کشاورزي در شبکه مراقبت بخش خصوصي

براي استفاده از توان کاري بخش خصوصي و جذب تعدادي از فارغ التحصيلان بخش کشاورزي، آزمون جذب کارشناسان توانمند در شبکه هاي مراقبت بخش خصوصي در محل سازمان جهاد کشاورزي استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهادکشاورزي استان در حاشيه آزمون کتبي از کارشناسان کشاورزي گفت: اين آزمون با هدف حضور بخش خصوصي در عرصه هاي کشاورزي و استفاده از توان علمي فارغ التحصيلان بخش برگزار مي شود . نبي ا... رجبي افزود:  براي نظارت بر مراحل توليد و ارائه راهنمايي و مشاوره کارشناسي به بهره برداران در راستاي افزايش توليد و از طرفي کمبود نيروي متخصص در بخش دولتي، بايد اين نقصان با جذب کارشناسان بخش خصوصي و عقد قرارداد کاري با آنها برطرف مي شد ، لذا حضور در عرصه توليد، جلب نظر و رضايت کشاورزان، توانمندسازي کارشناسان و اثرگذاري آن ها در بالابردن توان علمي کشاورزان و افزايش توليد در واحد سطح نکاتي است که در جذب اين کارشناسان مد نظر بوده است. معاون بهبود توليدات گياهي سازمان گفت: در سال هاي گذشته تعدادي از شرکت هاي خدمات مشاوره اي و کارشناسان آنها در عرصه توليد خوب عمل کردند و توانستند نظر کشاورزان را به خوبي جلب کنند. لذا خود کشاورزان با آنها قرارداد کاري بستند.
مدير حفظ نباتات سازمان نيز بيان داشت: يکي از اهداف اين آزمون علاوه بر جذب ،امر آموزش و ايجاد شرايط لازم براي مطالعه دستورالعمل هايي است که در اختيار کارشناسان قرار گرفته است و منبع اصلي اين آزمون دستورالعمل هاي سازمان حفظ نباتات بوده است.
حميد نادريان افزود: با اين آزمون کارشناسان با توان علمي بالاتر براي امور گياه پزشکي، توسعه و تجهيز شبکه هاي مراقبت بخش خصوصي جذب خواهند شد. وي بيان کرد: علاوه بر آزمون کتبي ،با قبول شدگان مرحله کتبي مصاحبه و موفقيت در دو مرحله کتبي و مصاحبه منجر به جذب کارشناسان مورد نياز خواهد شد.
يادآوري مي شود:  تعداد 70 نفر از فارغ التحصيلان گياه پزشکي در مقطع ليسانس و فوق ليسانس در اين آزمون شرکت نمودند که حدود نيمي از آنها بعد از موفقيت در آزمون کتبي و طي مراحل مصاحبه با عقد قرارداد براي زماني معين از طريق کلينيک ها و شرکت هاي خدمات گياه پزشکي بخش خصوصي جذب خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان