تاریخ 1390/10/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
عليشيري خبر داد:
تقاضاي 20 بانک خارجي براي حضور در ايران

معاون وزير امور اقتصادي و دارايي از وجود ليست 20 بانک خارجي متقاضي سرمايه گذاري در ايران خبر داد و گفت: از اين تعداد پنج بانک در دست بررسي و اقدام است.
بهروز عليشيري در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا درباره تقاضاي بانک هاي خارجي براي مشارکت و سرمايه گذاري در اقتصاد ايران اظهار کرد: بانک هاي خارجي درخواست هاي خود را کماکان براي تاسيس شعبه، کارگزاري و دفتر نمايندگي در کشورمان دارند و تاکنون يک ليست از وجود 20 بانک خارجي متقاضي در اختيار داريم که پنج بانک از اين تعداد فعال هستند.
وي با بيان اين که بانک هاي خارجي يا موسسات مالي خارجي براي هر گونه سرمايه گذاري در ايران ابتدا بايد مجوز خود را از بانک مرکزي دريافت کنند،  افزود: ما 50 درصد کار را براي آن ها تسهيل کرديم ولي 50 درصد مابقي بايد از بانک مرکزي پيگيري شود. 
عليشيري در ادامه رقم ميزان سرمايه گذاري خارجي در سال 88 را سه ميليارد دلار و سال 89 را چهار ميليارد دلار ذکر کرد و در پاسخ به اين پرسش که آيا با توجه به تشديد تحريم ها عليه ايران مي توان رشد سرمايه گذاري خارجي در سال 90 را اميدوار بود، گفت: با توجه به وضع موجود امسال را سال تثبيت سرمايه گذاري خارجي قرار داديم و پيش بيني ما اين است که بين سه تا چهار ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي در سال 90 محقق شود.
معاون وزير اقتصاد تصريح کرد: اگرچه با توجه به شرايط اقتصاد جهاني و نوسانات بين المللي نمي توان بيش از اين انتظار داشت ولي تلاش ما اين است که امسال جايگاه خود را تثبيت کنيم و لذا تا سقف چهار ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي را براي سال 90 پيش بيني مي کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان