تاریخ 1394/09/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
راه اندازي سه کمپ کارآفرينان فردا در استان سمنان

به گزارش پيام از ميامي، محمد بلوچي در مراسم افتتاحيه سومين کمپ کارآفرينان فردا استان سمنان در ميامي‌در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي‌اين شهرستان ضمن اشاره به اينکه پيش از اين نيز در مهديشهر و بيارجمند اقدام به راه اندازي اين کمپ شده است، اظهار داشت: امروزه نقش کارآفرينان به‌عنوان موتور محرکه چرخه اقتصادي کشور بر همگان روشن است.

وي توسعه همه‌جانبه يک کشور را منوط به بهبود فضاي کسب‌وکار و رونق اقتصادي دانست و افزود: فرهنگ کسب ‌وکار بايد ارتقاء يابد و پرورش کارآفرينان مستقل و اجتماعي از اساسي‌ترين نيازهاي جوامع در حال پيشرفت در قرن اخير است.

معاون خودکفايي و اشتغال کميته امداد امام خميني(ره) استان سمنان با باين اينکه اين استان رتبه برتر کشوري را در اجراي کمپ‌هاي کارآفريني کسب کرده است، تصريح کرد: منابع انساني به‌عنوان بزرگ‌ترين سرمايه هر کشور به شمار مي‌آيد و از اين‌رو تربيت نيروي انساني نقش بسزايي در اقتصاد کشورها خواهد داشت.

بلوچي در ادامه نقش کمپ کارآفرينان فردا را در ايجاد اشتغال بسيار مؤثر دانست و افزود: استعداد سنجي، مشاوره شغلي، ايجاد انگيزه و آموزش مهارت به‌عنوان نخستين گام‌ها در راستاي اشتغال‌زايي است که اين امر در کميته امداد به‌خوبي صورت مي‌پذيرد.

کارشناس آموزش و پژوهش سازمان فني و حرفه‌اي استان سمنان نيز در اين آئين گفت: پرورش افراد براي کارآفريني بايد از سنين پايين صورت پذيرد تا نيروي انساني خلاق و کارآفرين براي جامعه تربيت شود و اين رسالت بر دوش آموزش فني و حرفه‌اي است.

باقري افزود: کمپ کارآفرينان فردا يكي از طرح‌هايي است كه از سال 93 در سازمان فني و حرفه‌اي كشور آغاز و در چند استان كشور در دو گروه سني 15-11 سال و 15-18 سال باهدف کارآفريني و مولد و نوآورشدن نسل آينده برگزار مي‌شود.

وي در خاتمه ضمن تقدير از کميته امداد امام خميني (ره) و آموزش‌وپرورش شهرستان ميامي‌به دليل مشارکت مؤثر در اجراي اين طرح يادآور شد: کمپ «کارآفرينان فردا» در استان سمنان با بهره‌مندي از تجربه 20 ساله موسسه توسعه كارآفريني، در شهرستان ميامي‌تشکيل‌شده است تا در گروه سني 18-15 سال که 50 نفر از دانش آموزان هنرستان شهيد باهنر را دربرمي‌گيرد فعاليت کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان