تاریخ 1394/09/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رييس پارک علم و فناوري استان سمنان:
براي ساخت نمونه اوليه محصول فناوري تا يک ميليارد ريال پرداخت مي شود

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رييس پارک علم و فناوري استان سمنان گفت: در مراکز رشد اين پارک به غير از اختصاص فضاي دفتري، تا سقف يک ميليارد ريال تسهيلات با کارمزد حدود يک درصد براي ساخت نمونه ي اوليه محصول به فناوران پرداخت مي شود.

سيدمحمد اسماعيل جلالي در نشست با فناوران شرکت کننده در جشنواره بزرگ فناوري استان در شاهرود، افزود:. همچنين فناوران مي توانند پس از تجاري سازي محصول و عضويت در پارک به عنوان شرکت پارکي درخواست دريافت تسهيلات تا سقف يک ميليارد ريال ديگر را نيز ارايه نمايد.

جلالي در پاسخ به پرسش يکي از فناوران مبني بر چگونگي دريافت تسهيلات بيشتر از پارک گفت: در صورتي که محصولي در مرحله تجاري ‎سازي و فروش به تسهيلات بيشتر از اين مبالغ نياز داشته باشد، پارک اين تسهيلات را از طريق صندوق پژوهش و فناوري استان سمنان پرداخت مي کند.

وي افزود: البته براي اين تسهيلات سقفي تعيين نشده است و ميزان پرداخت آن بستگي به محصول در حال توليد و نظر کارشناسي پارک علم و فناوري استان سمنان دارد.

وي در پاسخ به سوال يکي ديگر از فناوران در رابطه با مشکلات موجود براي دريافت کارگاه در شهرک هاي صنعتي گفت: پارک علم و فناوري استان سمنان در نظر دارد فضايي با زيربنايي حدود 3 هزار متر مربع را براي استقرار کارگاه هاي نيمه صنعتي اختصاص دهد که اين فضا شامل 30 مجموعه کارگاهي خواهد بود.

تعداد محصولات ارايه شده دراين جشنواره 149 محصول است که 23 محصول در رشته‌ي مکانيک و عمران، 50 محصول در رشته ي فيزيک، شيمي مواد و آزمايشگاه، 15 محصول در رشته ي کشاورزي و صنايع غذايي، 27 محصول در رشته ي برق و الکترونيک، نرم افزار و فن آوري اطلاعات ، 12 محصول در رشته ي پزشکي و دارويي و گياه پزشکي و 22 محصول در رشته ي صنايع دستي و معماري است.

محمد همتيان معاون توسعه مديريت و منابع نيروي انساني استانداري سمنان هم از نمايشگاه فناوري سمنان بازديد کرد و به فناوران قول مساعد داد تا جلسه اي با مديرعامل شرکت شهرک هاي صنعتي براي حل اين مشکل برگزار شود.

همتيان تصريح کرد: در رفع مشکلات مالياتي، تامين اجتماعي و سيستم بانکي نيز جلسه اي مشترک با حضور رييس پارک علم و فناوري استان سمنان برگزار خواهد شد تا از مديران استاني حمايت هايي براي تشويق فناوران دريافت گردد.

سيد محمد رضا هاشمي معاون استاندار و فرماندار شاهرود، نيز از تلاش هاي پارک علم و فناوري استان سمنان در برگزاري اولين دوره ي جشنواره بزرگ فناوري استان سمنان، تقدير کرد و با اشاره به تعداد دانشگاه هاي حاضر در استان توجه به ايجاد اشتغال از طريق فناوري را خواستار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان