تاریخ 1394/09/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان در آستانه هفته وقف خبر داد:
ثبت سالانه 100موقوفه جديد در استان
برپايي 7 موکب استقبال از زوار رضوي

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان، با بيان اينکه تا سال 91 سالانه بين 5 تا 10 موقوفه جديد در اين استان به ثبت رسيده، گفت: با اقداماتي که در اين راستا با کمک رسانه ها انجام گرفت، از سال 91 به اين سو به طور متوسط سالانه بيش از 100 موقوفه جديد در استان سمنان به ثبت مي رسد.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان گفت: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام‌شده، بيش از 70 عنوان ويژه‌برنامه هفته وقف در سمنان اجرا مي‌شود.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمين عبدالله واحدي در نشست خبري با اصحاب رسانه و مطبوعات که به مناسبت هفته وقف در سالن جلسات اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان برگزار شد، اظهار داشت: وقف يکي از مهم‌ترين نهادهاي اجتماعي است که همه بايد بکوشند تا روز به روز تقويت شود.

وي بيان کرد: هفته وقف از چهارشنبه، 18 آذر ماه آغاز مي‌شود و تا دوشنبه، 24 آذر ماه ادامه مي‌يابد و در اين هفته، برنامه‌هاي متعددي در استان سمنان و بقاع متبرکه و مرقد امامزادگان اين استان برگزار خواهد شد.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان با اشاره به روزشمار هفته وقف که در سراسر کشور به صورت يکسان اجرايي مي‌شود، اظهار داشت: شماري از برنامه‌هاي هفته وقف به صورت متمرکز استاني و بخشي نيز به شکل شهرستاني برگزار مي‌شود و تلاش شده است تا همه نقاط استان در اين هفته به وقف بپردازند.

واحدي بيان داشت: نخستين روز هفته وقف با نام وقف و همدلي و هم‌زباني نام‌گذاري و برنامه‌هايي متناسب با همين نام‌گذاري در استان سمنان تدارک ديده شده است که اجرايي مي‌شود.

اين مسئول گفت: «وقف، قرآن سنت نبوي و سيره ائمه اطهار (ع)»، «وقف نماد ممتاز ديني، اجراي امينانه نيات واقفان»، «وقف تجلي مودت، اهل‌بيت با تکريم امامزادگان»، «وقف، علم و فناوري نقش حوزه و دانشگاه»،‌ «وقف بانوان و مشارکت‌هاي مردمي» و «وقف بهره‌وري موقوفات و اقتصاد مقاومتي» از عناوين روزشمار هفته وقف است. واحدي گفت: به مناسبت هفته وقف، بيش از 70 عنوان برنامه پيش‌بيني‌شده است که در اين هفته و شهرها و شهرستان‌هاي مختلف استان سمنان اجرايي مي‌شود.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان غبارروبي مزار مطهر شهدا و بقاع متبرکه و مرقد امامزادگان، ديدار با نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان، ديدار با استاندار، نمايندگان مجلس و فرمانداران و... را از اهم برنامه‌هاي هفته وقف در سمنان بيان کرد.

وي در ادامه گفت:همايش ياوران وقف همزمان با هفته وقف و در راستاي تجليل از خدمات همراهان هميشگي فريضه ديني وقف در استان سمنان برگزار مي‌شود.

واحدي تصريح کرد: امسال براي نخستين بار و در اقدامي ابتکاري، همايش ياوران وقف به صورت همزمان با همايش وقف و رسانه که روابط عمومي اداره کل اوقاف و امور خيريه و ستاد راهبردي وقف در استان سمنان پيگيري برگزاري آن هستند، برگزار خواهد شد.

مدير کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان ادامه داد: همايش ياوران وقف با هدف تجليل از اصحاب وقف شامل واقفان، خيران، خادمان بقاع متبرکه و هيئات مذهبي و متوليان موقوفات برگزار مي‌شود و هر يک از شهرستان‌هاي استان سمنان نيز نظير چنين برنامه‌اي را در شهرستان خود برگزار خواهند کرد.

واحدي با قدرداني از همه همراهان اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان گفت: همايش ياوران وقف به دنبال پاسداشت زحمات و تلاش‌هايي بوده که در طول سال‌هاي گذشته در راستاي ترويج فرهنگ وقف در استان سمنان انجام شده است.

وي گفت: امروز نيازمند تحول در عرصه وقف، موقوفات و بقاع متبرکه هستيم و همه بايد بکوشند تا حوزه وقف بيش از پيش به مردم شناسانده شود و از مظلوميت فعلي درآيد.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان ادامه داد: آشنايي هر چه بيشتر جوانان و نوجوانان با فرهنگ وقف مي‌تواند در توسعه اين فرهنگ غني ديني و اسلامي بسيار مؤثر باشد و امروز بايد به اين امر توجه داشت.

واحدي ادامه داد: با هماهنگي‌هاي خوبي که با اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان به عمل آمده است، امسال زنگ وقف در برخي مدارس استان نواخته مي‌شود.

وي تصريح کرد: زنگ انشا نيز با موضوع وقف در شماري از کلاس‌هاي درس برپا مي‌شود تا دانش‌آموزان آخرين تفکرات را در ارتباط با اين فرهنگ غني به نگارش درآورند.

هفته وقف از چهارشنبه، 18 آذرماه آغاز مي‌شود و تا دوشنبه، 24 آذرماه ادامه مي‌يابد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان