تاریخ 1394/09/08 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
يکي از درگذشتگان حادثه منا در شاهرود تشييع مي شود

شاهرود- معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود با اشاره به لزوم به فراموشي نسپردن حادثه تلخ منا، گفت: تشييع پيکر «مجيد يونسيان»از درگذشتگان حادثه منا باشکوه برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سيد محمدرضا هاشمي پيش از ظهر شنبه و در خلال جلسه برنامه ريزي تشييع پيکر مجيد يونسيان از درگذشتگان واقعه تلخ منا به ميزباني فرمانداري شاهرود، با اشاره به لزوم گراميداشت ياد و خاطر درگذشتگان حادثه منا، تاکيد کرد: اين واقعه تلخ تا ابد فراموش نخواهد شد زيرا بي تدبيري آل سعود داغي فراموش نشدني بر دل هموطنانمان گذاشت.

وي افزود: واقعه منا در اوج بي تدبيري و زماني به وقوع پيوست که آل سعود مي توانست از آن جلوگيري کند و جمهوري اسلامي ايران از همان ابتدا موضع روشن خود را در قبال بررسي شرايط وقوع حادثه، اعلام داشت.

معاون استاندار سمنان، همچنين با اشاره به ازبعين حسيني و حضور با شکوه شيعيان جهان در اين مراسم، گفت: آئين اربعين حسيني(ع) با شور و حرارت ويژه در حالي برگزار مي شود که ميليون ها زائر اباعبدالله الحسين(ع) بدون آسيب جسماني، با عشق و ايمان براي عزاداري اربعين، به سوي مولاي خود روانه مي شوند.

هاشمي عنوان کرد: آل سعود بايد مديريت برنامه هاي ويژه با حضور ميليون ها نفر را از شيعياني بياموزد که خود را با پاي پياده به عراق و کربلا مي رسانند و اين درحالي است که به لطف خداوند متعال اتفاقي براي زائران نمي افتد.

وي ادامه داد: اتحاد، همدلي، عشق و هدف واحد خصوصياتي است که شيعيان دارند و در راه رسيدن به آئين عزاداري سرور و سالار شهيدان به يکديگر ياري مي رسانند و اين همان موضوعي است که آل سعود از آن محروم است.

آئين تشييع پيکر مهاجرالي الله، مرحوم مجيد يونسيان که به تازگي پيکر وي با آزمايش دي ان اي شناخته شده است، روز يکشنبه هشتم آبانماه جاري از مکان کانون بسيج جوانان شاهرود برگزار مي شود همچنين آئين وداع با اين مرحوم غروب شنبه هفتم آبانماه از ساعت 19 در مزار شهداي گمنام شاهرود به اجرا در آمد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان