تاریخ 1394/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دولت مثل هميشه به ياري ورزش و جوانان بيايد

سرويس ورزشي:

درخواست جامعه بزرگ ورزش و جوانان استان سمنان: رئيس جمهور نگاه ويژه‌اي به ورزش و جوانان داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ فرزاد فتاحي با اشاره به درخواست جامعه ورزش از رئيس جمهور اظهار کرد: استان سمنان بالغ بر 53 پروژه ورزشي نيمه‌تمام دارد که منتظر 2000ميليارد ريال اعتبار است؛ که عمده اين اعتبارات مربوط به 4 استاديوم سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار مي‌باشد.

وي افزود: با توجه به بودجه عمراني موجود در سال جاري امکان تکميل اين پروژه‌ها از سوي اين اداره‌کل ميسر نمي‌شود.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان تصريح کرد: خوشبختانه استان سمنان از نظر سرانه ورزشي و وجود زيرساخت‌ها وضعيت قابل‌توجهي در کشور دارد و شايد با اتمام اين 53 پروژه، ورزش سمنان تا ساليان متعدد از نظر زيرساختي با مشکل اساسي مواجه نشود.

وي خواهان کمک دولت به ورزش شد و افزود: متأسفانه در قانون پنجم توسعه در بند 13 کمک دولت به ورزش قهرماني و حرفه‌اي ممنوع شده است که به نظر بنده استان‌هايي که فاقد صنعت خاصي براي حمايت از ورزش هستند، متضرر شده‌اند.

فتاحي بيان کرد: اميدوارم دولت اين بند را براي استان‌هاي فاقد اسپانسر ورزش حذف کند و اجراي اين طرح را از استان سمنان شروع نمايد.

فتاحي خاطرنشان کرد: اگر به مانند سابق يک درصد از درآمد ادارات اجرايي به ورزش تحقق يابد، دوباره ورزش مي‎تواند جان بگيرد زيرا با ادامه روند فعلي، ورزش در استان‌هايي نظير سمنان با مشکل مالي مواجه مي‌شود و در نهايت از پيشرفت حاصله جلوگيري خواهد شد.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان با اشاره به درخواست‌هاي حوزه جوانان استان از هيئت دولت گفت: درخواست‌هايي از رئيس جمهور براي جوانان سمناني داريم که آن را به استانداري و ستاد سفر ارائه خواهيم نمود.

فتاحي اصلي‌ترين مشکل جوانان سمنان را بيکاري دانست و تصريح کرد: در اين سفر انتظار نگاه ويژه مسئولان را به حوزه جوانان سمنان داريم که با اختصاص اعتبار ويژه به پروژه‌هاي بزرگ و راه‌اندازي کارخانه‌ها و کارگاه‌هاي توليدي، مشکل بيکاري تا حدودي حل مي‌شود.

وي ياد‌آور شد: با برطرف شدن مشکل اشتغال و ازدواج جوانان، جامعه خود به خود هنجارگرا مي‌شود و آسيب‌هاي اجتماعي نيز به تبع کاهش پيدا مي‌کند.

فرزاد فتاحي تأکيد کرد: ازدواج يکي ديگر از مشکلات حوزه جوانان است که با ارائه درخواست‌هاي مالي به کميته تخصصي فرهنگي و اجتماعي استانداري در اين رابطه اميدواريم اين موضوعات در سفر رئيس جمهور و هيئت دولت مورد بررسي قرار گيرد.

وي ضمن گفتن انتظار زوج‌هاي سمناني براي دريافت وام ازدواج خاطرنشان کرد: اميدواريم رئيس جمهور نگاه ويژه‌اي به جوانان و موضوع ازدواج داشته باشد تا مشکل وام زوج‌هاي جوان سمناني نيز برطرف شود.

فتاحي خاطرنشان کرد: اجراي پروژه‌هاي نيمه‌تمام استان و طرح بزرگ زمينه مي‌شود تا مشکل اشتغال و ازدواج در استان برطرف شود که اميد مي‌رود دولت اين مشکلات را برطرف سازد.

لازم به توضيح است استاديوم 15هزار نفري سمنان همزمان با سفر رياست‌محترم جمهور به سمنان و با حضور محمود گودرزي وزير ورزش و جوانان در هفته سوم آبان ماه افتتاح خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان