تاریخ 1394/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان در جلسه ستاد آبياري تحت فشار استان:
طرح هاي غير فعال و داراي نقص سنوات قبل براي پيگيري مشخص شود

سرويس خبر:

جلسه ستاد آبياري تحت فشار استان به منظور بررسي پيشرفت فيزيکي و اعتباري آبياري تحت فشار از محل اعتبارات سال 92 و 93 در سازمان جهاد کشاورزي استان تشکيل شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، رئيس سازمان جهادکشاورزي استان سمنان گفت: تا کنون بيش از 18 هزار هکتار سيستم آبياري در مزارع و باغ‌هاي استان اجرا شده است که بخشي از آنها در اثر گذشت زمان فاقد کارايي و بازدهي است که لازم است براي پيگيري و اقدام لازم کليه طرح‌هاي راکد شناسائي شود.

سيد حسن ميرعماد افزود: با توجه به سياست‌هاي جديد در توسعه روش‌هاي نوين آبياري در سال جاري برنامه‌ريزي بايد به سمت اجراي آبياري نواري و قطره‌اي به خاطر اثر بخشي بيشتر باشد.

وي همچنين بر به روز‌رساني سامانه آبياري تحت فشار، آماده بودن طرح‌هاي شهرستان‌ها براي تخصيص اعتبار سال جاري، پيگيري اعتبارات سيستم از طريق سفر دولت، استفاده از پتانسيل پيمانکاران براي اجراي طرح‌ها، برگزاري کارگاه آموزشي براي کارشناسان بخش آب و خاک، يکسان سازي هزينه تعرفه آزمايشگاه و رعايت آن در همه شهرستانها تاکيد کرد.

در اين جلسه مقرر شد: پتانسيل اجراي آبياري تحت فشار در شهرستان اعلان شود، اجراي آبياري قطره‌اي و نواري در اولويت باشد، به لحاظ کنترل پيشرفت طرح‌هاي استان از مرکز سامانه آبياري تحت فشار به روز‌رساني شود، مانده اعتبارات سال 93 ظرف مدت 10 روز جذب شود، آخرين تعرفه آزمايشگاه‌هاي آب و خاک به شهرستان‌ها ابلاغ شود و بر اساس مانده اعتبارات در بانک شهرستان‌ها نسبت به معرفي طرح همراه با مدارک کامل به مديريت آب و خاک اقدام کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان