تاریخ 1394/07/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان: رفع موانع توليد و برخورد با سفته بازي براي رونق اقتصادي ضروري است

سرويس خبر:

استاندار سمنان رفع موانع توليد و برخورد با سفته بازي را براي رونق اقتصادي ضروري برشمرد.

به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، محمد وکيلي با بيان اين که در دو سال گذشته بيش از صد جلسه کاري و يا بازديد از مراکز توليدي داشتيم و در اين رابطه همه دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط و بانک‌هاي مرتبط با هر واحد توليدي با حضوري فعال ما را درا مر حمايت از توليد همراهي مي‌کردند.

وي با بيان اينکه خوشبختانه تعدادي از اين واحدها که در حال تعطيلي بود از تعطيلي آن جلوگيري به عمل آمد و تعدادي از واحدها هم که زير ظرفيت کار مي کردند با تزريق نقدينگي به ظرفيت رسيدند گفت: تعدادي از واحدهاي توليدي که با ظرفيت کامل کار مي کردند با حمايتهاي صورت گرفته موفق به افزايش ظرفيت شدند.

وکيلي با ابراز نگراني از وضعيت برخي واحدها گفت: برخي از اين واحدهاي توليدي مشکل مديريت دارند که کهولت سن يکي از اين مشکلات است.

وي افزود: تلاش ما اين است که تجربه مديريت دولتي را تکرار نکنيم و در اين رابطه با توانمند سازي مديران اين واحدها زمينه اداره واحدها توسط خود آنها را فراهم مي‌کنيم که در اين رابطه دو واحد بزرگ وجود دارد که صرفا مشکل مديريت دارند و هنوز نتوانستيم به سرانجام برسانيم.

استاندار سمنان با بيان اينکه در اين بخش اقدامات خوبي در استان صورت گرفته و من نتايج را مثبت ارزيابي مي‌کنم گفت: خيلي از واحدها مشکل تامين اجتماعي داشتند که از سازمان تامين اجتماعي خواستيم در رابطه با پرداخت حق بيمه با اين واحد ها مساعدت و همکاري بيشتري داشته باشند.

وي بدهي واحدهاي توليدي بابت آب، برق و گاز را از ديگر مشکلات مالي اين واحدها عنوان کرد و افزود: در اين رابطه نيز از شرکت‌هاي آب و فاضلاب، برق و گاز درخواست کرديم با تقسيط در وصول مطالبات با اين واحدها که دچار مشکل شده‌اند همراهي کنند.

رئيس شوراي حمايت از سرمايه‌گذاري استان بدهي مالياتي واحدهاي توليدي را از ديگر مشکلات اين واحدها برشمرد و اظهار داشت: در بخش امور مالياتي برخي واحدها که بايد ماليات ارزش افزوده را پرداخت مي‌کردند با تعامل صورت گرفته با امور مالياتي توانستيم آن را به روز کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان