تاریخ 1394/07/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
زيان 10 هزار ميلياردي خودروسازان داخلي

مديرعامل ايران خودرو در دولت جنگ دخالت شوراي رقابت در قيمت گذاري را عامل به‌وجود آمدن ضرر 6 هزار و 500 ميليارد توماني خودروسازان در چند سال اخير دانست و خواستار خروج اين نهاد از قيمت گذاري خودرو شد.

به گزارش شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ به نقل از اقتصادنيوز، داوود ميرخاني‌رشتي با اشاره به زيان خودروسازان از نحوه قيمت‌گذاري خودرو در شوراي رقابت افزود: شوراي رقابت از بدو تاسيس خود تا کنون حدود 6 هزار و 500 ميليارد تومان به خاطر فرمولي که براي محاسبه قيمت خودرو ارائه داده به خودروسازان زياد وارد کرده که انجمن خودروسازان اين موضوع را طي نامه‌هايي به رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور و وزير صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است.

مشاور انجمن خودروسازان گفت: ما با دليل و مدرک ثابت مي‌کنيم که صنعت خودرو در ايران انحصاري نيست و لزومي‌ندارد که شوراي رقابت در قيمت‌گذاري اين کالا دخالت کند. بنابراين پيشنهاد مي‌کنيم تا قيمت‌گذاري خودرو در حاشيه بازار صورت گيرد و دولت از دور بر آن نظارت کند.

مديرعامل ايران‌خودرو در دولت جنگ افزود: علاوه بر زيان 6 هزار و 500 ميليارد توماني از ناحيه شوراي رقابت، خودروسازان از محل فروش ليزينگي حدود 4 هزار ميليارد تومان زياد کرده‌اند چرا که مردم براي تسويه اقساط خود اقدام نکرده‌اند.

ميرخاني‌رشتي در ادامه با اشاره به يارانه 200 ميليارد توماني به بخش توليد گفت: هر مسئولي که براي بازديد به شرکت‌هاي خودروساز مي‌رود قول کمک مي‌دهد اما معمولا عملي نمي‌شود. نمونه بارز آن در دولت قبل رخ داد که معاون اول رئيس جمهور از ارائه تسهيلات دو هزار ميليارد توماني خبر داد اما هيچ گاه عملي نشد.

او در خصوص يارانه 200 ميليارد توماني دولت به بخش توليد افزود: چنين مبلغي با فرض آنکه به طور صددرصد در اختيار خودروسازان قرار بگيرد فقط نقش يک مسکن را بازي مي‌کند و در برابر نياز روزمره خودروسازان به نقدينگي قابل توجه نيست


نسخه چاپي ارسال به دوستان