تاریخ 1390/10/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
گفت وگوي اختصاصي با مجيد عليان دروازه بان اسبق تيم ملي جوانان کشور

سخن نخست:

در گوشه و کنار ايران عزيزمان و حتي برخي نقاط جهان، شهروندان سمناني در عرصه هاي مختلف اقتصادي، سياسي، هنري، اجتماعي خصوصا در جامعه ورزشي حضور فعال دارند که هر کدام باعث مباهات و سربلندي ماست. لذا در اين شماره از روزنامه پيام استان سمنان با يکي از پيشکسوتان ورزشي فوتبال کشور، گفت وگويي دوستانه و صميمي انجام داده ايم که به سمع و نظر مخاطبان هميشگي خواهد رسيد.
اين چهره آشناي ورزشي کسي نيست جز مجيد عليان که مدت چهاد دهه در ورزش فوتبال به سمت "دروازه بان" بوده است.
*************************************************************************************
چند سال داريد؟
در آستانه 53 سالگي هستم.
در کجا متولد شده ايد؟
البته پدرم سمناني الاصل است و من در تهران متولد شده ام و هميشه افتخارم بر اين است که سمناني هستم، زيرا اخلاق و مهمان نوازي مردم فهيم اين شهر زبانزد خاص و عام است.
در چند سالگي با فوتبال آشنا شدي؟
در سن نوجواني، من هم مثل ديگر علاقه مندان از زمين خاکي جنوب تهران به ورزش فوتبال روي آوردم جذب باشگاه استقلال جوانان و سپس به باشگاه بانک ملي دعوت شدم که آن موقع دسته دوم کشور بود، بعد از مدتي به دسته اول صعود کرد که آن دوران شکور زاده، حسين ياريار، جواهري و... در ترکيب تيم بودند.
بعد از مدتي از طريق مديريت باشگاه تجارت که آن زمان بسيار معروف بود و چهره هاي سرشناس از جمله مرحوم ناصر حجاري و علي دائي و... بازي مي کردند به آن باشگاه دعوت شدم.
در چه سالي به تيم ملي جوانان کشور دعوت شديد؟
در سال 1356 پس از آن که از مسابقات قطر بازگشتيم به تيم ملي فوتبال جوانان کشور دعوت شدم.
در کدام باشگاه ورزشي، غير از اين که نام برديد تجربه بازي داريد؟
باشگاه دارائي، جوانان استقلال، تهران جوان و صنايع دفاع
در حال حاضر عضو کدام باشگاه هستيد؟
پيشکسوتان استقلال
خاطره اي شيرين از دوران ورزش؟
بازي در تيم پيروزي که دروازه بان اصلي در ورزشگاه آزادي بودم.
خاطره اي تلخ؟
مرگ جانسوز دوست بسيار صميمي مرحوم حجازي که جامعه ورزش کشور را به عزا نشاند. يادش گرامي باد
آخرين باري که به بارگاه حجازي رفتي؟
هفته قبل بود که مناسبت داشت با سالروز تولد اين اسطوره فوتبال که از سوي فدراسيون در مزارش برگزار شد.
نظر شما در رابطه با فوتبال سمنان؟
البته فوتبال ساحلي که چند بار براي مسابقات خارج از کشور اعزام شده و خيلي از بازيکنان سمناني در ترکيب تيم ملي بودند با رشد شاياني، بسيار شهرت داشت خصوصا مربي ارزنده مرتضي دهرويه که انصافا با علم روز آشنايي دارد، ولي رشد و توسعه فوتبال استان سمنان احتياج مبرمي به هزينه هاي سنگين و آسيب شناسي دارد که در اين مقوله نمي گنجد و بايد کارشناسان ورزشي استان سمنان و مسئولين ذيربط تدابير جدي انديشند.
نظرتان درباره روزنامه پيام استان سمنان؟
تمام بازيکنان تيم پيشکسوتان استقلال که به سمنان دعوت شديم از جمله مهدي فنوني زاده و ديگران با مدير مسئول روزنامه دکتر کواکبيان آشنايي کامل داريم که براي استقرار باشگاه استيل آذين سمنان در مجلس شوراي اسلامي و برنامه نود تلويزيون هر چه در توان داشت با شجاعت در طبق اخلاص گذاشت تا حقي از اين شهر سمنان و مردم ورزش دوست پايمال نشود و با پيگيري هاي شبانه روزي توانست اين باشگاه مهم را در اين شهر ثابت نگه دارد، اين حرکت و تلاش بسيار قابل تحسين است، البته يکي از موفقيت هاي ايشان چاپ روزنامه وزين پيام است که هر روز مشکلات ورزشي را هم منعکس مي کند.
تيم پيشکسوتان سمنان؟
برخي از بازيکنان اين تيم با درخشش ظاهر شده و با اقتدار بازي مي کردند.
سخني کوتاه براي رشد ورزش استان در مقايسه با استان هاي بزرگ کشور؟
هرازگاهي از تيم هاي متفاوت رشته هاي ورزشي، به صورت رفت و برگشت دعوت به عمل آورده که ورزش اين استان پهناور کويري در جايگاه اصلي خود در کشور قرار گيرد.
هم اکنون فعاليت ورزشي شما چگونه است؟
در باشگاه "کاوه" تهران در ليگ آزادگان که مجيد نامجومطلق به عنوان سرمربي، سيروس دين محمدي به سمت مربي مشغول تمرينات هستند، بنده هم به سمت مربي دروازه بان ها فعاليت دارم.
آخرين پيام؟
از مردم خونگرم و ورزش دوست سمنان و ديگر اين که از همياري رسانه هاي گروهي اعم از صدا و سيماي مرکز سمنان به ويژه روزنامه پيام استان سمنان نهايت سپاس و قدرداني را اعلام نموده که برگزاري اين مسابقه دوستانه را با پوشش خبري ما را مورد لطف بي پايان قرار دادند. در خاتمه توفيق و سربلندي همگان را از درگاه خداوند بزرگ آرزومندم تا ديداري دوباره خدا نگهدارتان.


نسخه چاپي ارسال به دوستان