تاریخ 1390/10/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
پيام تسليت رئيس دانشگاه آزاد اسلامي سمنان به مناسبت درگذشت دکتر محمد حسن هجرتي

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان:
به دنبال درگذشت يکي از اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي سمنان پيام تسليتي را به شرح ذيل صادر کرد.
يک بار ديگر و در روزي سرد در زمستاني تلخ، مشيت الهي بر اين تعلق گرفته که بهار فرحناک زندگي را خزاني ماتم زده به انتظار بنشيند و اين، بارزترين تفسير فلسفه آفرينش در فراخناي بي کران هستي و يگانه راز جاودانگي اوست.   
از دست دادن استاد فرهيخته و همکار گرانمايه و پرتلاشمان مرحوم دکتر "محمد حسن هجرتي" از اعضاي هيات علمي اين واحد دانشگاهي ضايعه اي دردناک و غم انگيز را در دفتر تاريخ اين دانشگاه تا ابد به يادگار گذاشت. مردي که تا آخرين لحظات، خود را وقف بندگي خداوند سبحان، فراگيري علم و دانش، انجام پژوهش و پرورش جوانان، دانشجويان و اساتيد اين سرزمين نمود و تا پاي جان از تلاش و کوشش در راه پيشرفت و سربلندي ايران اسلامي در عرصه تحصيل و دانش اندوزي دست برنداشت.
اينک و در اين لحظات سخت و اندوهناک با قلبي مالامال از اندوه اين ضايعه گران را حضور جامعه علمي، فرهنگي و دانشگاهي کشور به ويژه خانواده محترم، دوستان، همکاران و بازماندگان و  خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي تسليت گفته، از درگاه خداوند متعال براي آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه الهي و براي بازماندگان معزز صبر جزيل، سلامتي و طول عمر با عزت و سعادت در سايه توجهات واسعه امام حاضر را مسالت مي نمايم.
شايان ذکر است، مرحوم "محمد حسن هجرتي" رئيس دانشگاه آزاد اسلامي بين المللي افغانستان و از اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان بود که چندي قبل بر اثر عارضه قلبي در بيمارستان فارابي مشهد به ديدار حق شتافت.
وي تحصيلات دانشگاهي خود را در دانشگاه هاي تهران، فردوسي و علوم تحقيقات گذراند و در سال 1378 موفق به اخذ دکتراي جغرافيا و برنامه ريزي روستايي شد.
پيش از آن و همزمان با دوره تحصيلي خود مدتي در کتابخانه هاي ورزارت دفاع و دانشگاه امام حسين (ع) و مدت 14 سال نيز در کتابخانه مرکزي آستان قدس رضوي و کتابخانه و موزه ملي ملک به عنوان کارشناس اطلاع رساني و خدمات فني انجام وظيفه کرد و مدتي مسئوليت خدمات فني اداره کل کتابخانه ها و مرکز اسنادآستان قدس رضوي را بر عهده داشت.
تدريس در دانشگاه را از سال 1370 آغاز و در سال 1374 به عضويت هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان پذيرفته شد. سابقه رياست دانشگاه هاي آزاد اسلامي گرمسار و گناباد و همچنين معاونت آموزشي واحد سمنان در سابقه خدمتي آن مرحوم درج شده است. روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان نيز به نمايندگي از طرف پرسنل خدوم اين واحد دانشگاهي اين ضايعه دردناک را حضور خانواده داغدار آن مرحوم تسليت عرض مي نمايد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان