تاریخ 1390/10/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سمنان ميزبان نخستين دوره آموزشي "آشنايي با نقش عکاسي در روابط عمومي" در منطقه ده دانشگاه آزاد اسلامي

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان:
نخستين دوره آموزشي "آشنايي با نقش عکاسي در روابط عمومي" به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي سمنان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان،  15 نفر از مديران و کارشناسان سمعي و بصري واحدهاي منطقه ده دانشگاه آزاد اسلامي با حضور در اين دوره آموزشي با نقش عکاسي و تاثير مصورسازي در ثبت وقايع و رويدادهاي اجتماعي آشنا شدند.
محمد مهدي رحيميان از اساتيد دانشگاه و مدرس اين دوره ايجاد توانايي براي درک بصري و چگونگي نمود فني عکاسي در روابط عمومي را يکي از اهداف مهم برگزاري اين دوره خواند و افزود: افزايش درک و توانايي به کارگيري مجموعه عکس در تهيه گزارش از يک رويداد خبري، گزارش ويژه، ورزشي، پرتره شخصي و ديگر موضوعات روزمره و مورد نياز رسانه هاي جمعي در حوزه روابط عمومي از ديگر هدف هاي برگزاري اين دوره محسوب مي شود.
وي افزود: مديران روابط عمومي بايد با چالش هاي فرهنگي موجود در جامعه ايران و لزوم رعايت ضوابط اخلاقي در عکاسي مستند، اجتماعي و به کارگيري عکس در عرصه مطبوعات و تبليغات آشنا باشند تا بتوانند در ثبت وقايع، هرچه بهتر و بيشتر از اين حرفه بهره مند شوند.
رحيميان مستندسازي وقايع رخ داده در دانشگاه را از دغدغه هاي هميشگي مديران روابط عمومي در دانشگاه دانست و افزود: معمولا   بازديدهاي رسمي در سطوح مختلف، گشايش و اختتاميه دوره ها، کارگاه ها، همايش ها و کنفرانس ها، بهره برداري از پروژه ها، برگزاري آزمون، رويدادهاي علمي، فرهنگي، ورزشي و دانشجويي از جمله رويدادهايي است که نياز به ثبت و ضبط در آرشيو روابط عمومي دارد تا در آينده مورد استفاده قرار گيرند.
مهدي فلاخويي مدير اين دوره گفت: برگزاري دوره آموزشي آشنايي مديران روابط عمومي با نقش عکاسي در روابط عمومي به همت دبيرخانه دائمي جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامي از سال گذشته در مناطق 18 گانه دانشگاه آزاد اسلامي در سراسر کشور، با تاکيد رياست دانشگاه آزاد اسلامي آقاي دکتر جاسبي و پشتيباني معاونت هماهنگي دانشگاه آغاز شد که در منطقه ده به ميزباني واحد سمنان طي دو روز به اجرا در آمد.
وي ابراز اميدواري کرد: پس از پايان اين دوره و از ارديبهشت ماه سال آينده دوره دوم اين کارگاه براي پرسنل روابط عمومي دانشگاه هاي آزاد اسلامي به اجرا در آيد.
شايان ذکر است شرکت کنندگان در اين دوره آموزشي ضمن فراگيري نظري مباحث به عکاسي و نقد عکس هاي گرفته شده از بنا هاي تاريخي و اجتماعي شهرستان سمنان پرداختند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان