تاریخ 1390/10/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فيلم هاي در حال ساخت هاليوود

جنگجو

کارگردان: گاوين اوکانر، بازيگران: نيک نولتي، تام هاردي، جوئل اوگرتون، جنيفر موريسون، فرانک گريلو
جنگجو فيلمي است که توانسته رضايت توامان تماشاگران و منتقدان را به دست آورد. فيلم ترکيب جانداري است از اکشن و هيجان در داخل رينگ مسابقه و نقش هاي حسي و عاطفي در خارج رينگ، ورزشي که در اين فيلم دستمايه قرار گرفته به (هنرهاي رزمي مخلوط) يا (MMA) معروف است و براي خودش قوانين و مقررات خاصي دارد. احتمالا  اکثر تماشاگران آشنايي چنداني با اين ورزش ندارند اما براي لذت بردن از اين فيلم زيبا نيازي به هيچ آشنايي قبلي اي نيست. گاوين اوکانر کارگردان جنگجو موفق شده منظر تاريک و پرتنشي به فيلم خود بدهد. جنگجو يک فيلم اشارات است و مضامين مستقر در فيلم بسيار ژرف تر و قدرتمندتر از غالب فيلم هاي ژانر است. فيلم گرچه موفق به تخليه هيجاني تماشاگر مي شود اما نتيجه گيري پاياني اش يک نتيجه گيري تلخ و شيرين است.

از تاريکي نترس

کارگردان: تروي نيکسي بازيگران: بي لي مديسون، گاي پيرس،  کتي هولمز، جک تامسون، جوليا بلک، گري مک دونالد
فيلم با صحنه اي که داستانش در دهه 1980 اتفاق مي افتد، آغاز مي شود و سپس بلا فاصله به زمان حال باز مي گردد. آلکس و کيم در خانه بزرگي در ايالت نيوانگلند زندگي مي کنند. آلکس که مهندس معمار است با کمک نامزد بسيار جوان تر از خودش مشغول بازسازي اساسي اين خانه قديمي است. چيزي که آن ها نمي دانند اين است که سال ها قبل صاحب قبلي خانه آقاي ارنست بلک وود و پسرش به نحو مرموزي در داخل خانه ناپديد شدند. البته سرايدار کم حرف خانه، آقاي هريس از ماجراي مذکور مطلع است اما ظاهرا بنا به دلا يلي سکوت کامل اختيار کرده است.
از تاريکي نترس از آن نوع فيلم هاي ترسناکي است که عمده موفقيت آن در فضاسازي است. فيلم تجربه دلپذيري است در ايجاد تنش هرچند که خط داستاني فيلم عاري از عيب و ايراد نيست.

برادر احمق  ما

کارگردان: جسي پرتز بازيگران: پال راد- اليزابت بنکس- زوئي دشانل- اميلي مورتيمر- کاترين  هان- راشيدا جونز
پال راد در فيلم برادر احمق ما نقش ند را بازي مي کند. ند يک آدم خوش نيت، صلح طلب و بسيار ساده دل است. آدمي در سبک و سياق هيپي هاي دهه 60 در اولين برخوردي که ما ند داريم او را مي بينيم که مشغول فروختن ماري جوآنا به يک پليس يونيفرم پوش است نتيجه چنين عمل احمقانه اي دستگير شدن و محکوميت ند به زندان است، ند در داخل زندان نيز دست از ساده دلي ها و خوش نيتي هاي معصومانه اش برنمي دارد. او در آستانه پايان دوره محکوميتش پي مي برد که نامزدش او را رها کرده و سراغ کس ديگري رفته و سگ محبوب شان ويلي نلسون را هم با خود برده است. اين سگ تنها موجودي است که ند را واقعا از صميم قلب دوست دارد و اين عشق کاملا  دوطرفه است. ند تصميم گرفته که سرپرستي سگ محبوب اش را از طريق قانوني به دست آورد.
گرفتاري فيلم اين است که نه کمدي اش جاندار و پرخون است و نه درامش. البته زمان هايي هم هست که فيلم مي خواهد جدي باشد اما کارگردان توان خلق احساسات درست و صادقانه را ندارد و در نتيجه فيلم از حرکت کردن متوازن در خط ظريف ميان ملودرام و هجو بازمي ماند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان