تاریخ 1390/10/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
گفت و گو با نيوشا ضيغمي به بهانه حضور در فيلم پرتقال خوني
بازيگري براي من حرمت دارد

نيوشا ضيغمي بي شک يکي از موفق ترين بازيگران زن سينماي ايران است که هشتمين سال حضور خود را در سينما سپري مي کند. با او به بهانه بازي در فيلم پرتقال خوني به گفت و گو نشستيم که در ادامه مي خوانيد.
***********************************************************************************
شما هشتمين سال حضور خود را در سينما سپري مي کنيد. خيلي از بازيگران هم دوره شما الا ن جزو 10 بازيگر برتر منتقدين هستند و جوايز بسيار معتبري را چه در داخل و چه در خارج دريافت کرده اند. چرا اين اتفاق براي حامد بهداد افتاده و براي نيوشا ضيغمي نيفتاده است؟
قضيه بازيگران مرد فرق مي کند. معمولا  فيلمنامه هاي سينماي ايران بر اساس شخصيت هاي مرد نوشته مي شود و اساسا بازيگران مرد ما ستاره تر هستند نسبت به بازيگران زن.
نگار جواهريان چه طور؟ او هم، هم دوره شماست!
به نظرم ايشان يکي از پديده هاي بازيگري سينماي ايران است اما اتفاقي که براي نگار جواهريان افتاد اين است که به ايشان هيچ وقت برچسب سينماي گيشه نخورد و هميشه آن طرف مرز قدم مي زد. جالب آن است که شايد کارگردانان سينماي تجاري کمتر سراغ ايشان بروند.
در خيلي از دفاتر سينمايي وقتي قرار است فيلم جدي ساخته شود وقتي به گزينه هاي بازيگري مي رسند اولين چيزي که تهيه کننده به کارگردان مي گويد اين است که آقا از خير بازيگرهايي مثل نيوشا ضيغمي بگذريد ما پول اين دوستان را نداريم و بي خودي اسباب زحمت مي شود.
من هم کاملا حرف شما را قبول دارم و از همين جا مي خواهم عنوان کنم که اين کار براي من حرمت دارد و فقط براي کسب درآمد وارد اين حرفه نشدم و صادقانه بگويم اگر امروز کارگردان کاربلد و با استعدادي سراغ من بيايد، من حاضرم بدون دستمزد جلوي دوربينشان حاضر شوم.
فيلم پرتقال خوني به عنوان اولين فيلم محصول از دفتر شما روي پرده رفته. هدف از توليد اين فيلم چه بود و با چه نيتي در اين فيلم سرمايه گذاري کرديد؟
من به عنوان سرمايه گذار بايد دو اصل را در توليد يک فيلم رعايت مي کردم، يک حيثيت حرفه اي و دوم نگاه به گيشه و فکر مي کنم به خواسته هايم از توليد يک فيلم در (پرتقال خوني) رسيدم و زمان توليد فيلم دوم (چهارسو) کمي با فراغ بال بيشتري به سينماي مورد علا قه ام پرداختم.
ويژگي شاخص شخصيت ترمه را در فيلم پرتقال خوني چه چيزي ارزيابي مي کنيد؟
ترمه يک دختر صادق و عاشق است. آدم ها در شرايط مختلف واکنش هاي مختلف از خود نشان مي دهند. ترمه دختري است امروزي با سرگشتگي هاي دنياي امروز و اندکي هم احساسي که در يک موقعيت دشوار گرفتار شده است.
تم پرتقال خوني متاسفانه يک اپيدمي در جامعه ايران است؟
براي اين که اين گونه دخترها از همسران بزرگسال خود انتظار هم پدر بودن را دارند و هم همسر بودن را. اساسا در خانواده هايي که دخترانشان پدر معقولي نداشته اند به اين نوع ازدواج ها سوق پيدا مي کنند.

سرويس هنري

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان