تاریخ 1390/10/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سرقت هاي مسلحانه سرنشينان پرايد سفيدرنگ

در پي وصول اخبار و اطلاعات مردمي در خصوص فعاليت هاي مجرمانه سه نفر در زمينه زورگيري تحت پوشش مسافرکش و استفاده از سلاح گرم در ارتکاب جرايم، تيم ويژه اي از ماموران تجسس کلانتري 167 دولت آباد رسيدگي به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
تحقيقات پليسي ماموران تجسس کلانتري نشان داد که سه نفر به اسامي "مرتضي. ق" ( 25 ساله)، "اصغر. ص" ( 34 ساله ) و "داوود. ب" ( 34 ساله ) با استفاده از يک دستگاه پرايد سفيد رنگ اقدام به پرسه زني در مناطق مختلف سطح شهر تهران، بويژه در مناطق جنوب و جنوب غرب تهران، کرده و طبق اطلاعات بدست آمده در پوشش مسافرکشي و با استفاده از سلاح گرم و سرد اقدام به زورگيري و سرقت از مسافران مي کنند. 
با جمع بندي اطلاعات بدست آمده از اقدامات اين سه نفر و تاييد اخبار و اطلاعات واصل شده، بلافاصله هماهنگي هاي لازم قضايي با شعبه دوم بازپرسي دادسراي شهرري انجام و دستور قضايي جهت دستگيري و ورود به مخفيگاه آنها از سوي بازپرس پرونده صادر شد.  ماموران تجسس کلانتري در اقدامات خود جهت دستگيري متهمان، با توجه به احتمال بسيار زياد مسلح بودن آنها به سلاح گرم، هر سه متهم را تحت مراقبت هاي نامحسوس خود قرار داده تا قبل از هرگونه اقدام آنها براي استفاده از سلاح گرم و يا فرار، همگي آنها را به صورت غافلگيرانه و همزنان دستگير کنند.  سرانجام در ساعت 15:09 روز 27 آذر  ماه سال جاري عمليات دستگيري متهمان در مقابل درب منزل "مرتضي. ق" در منطقه دولت آباد انجام و در همان مرحله اول اصغر و داوود دستگير اما مرتضي تلاش کرد تا با بالا رفتن از ديوار ساختمان متواري شود که پس از دقايقي توسط ماموران دستگير شد; زمانيکه مرتضي. ق تلاش داشت تا با بالارفتن از ديوار ساختمان از دست ماموران متواري شود، سلاح کمري همراه وي بر روي زمين افتاده و ماموران نيز در يک تعقيب و گريز چند دقيقه اي مرتضي را دستگير و در بازرسي از مخفيگاهش دهها دستگاه گوشي تلفن همراه، مدارک شناسايي متعلق به افراد غير و همچنين آلات و ادوات استعمال ماده مخدر از نوع شيشه کشف شد.
با تشکيل پرونده مقدماتي و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسراي شهر ري، متهمان دستگير شده جهت انجام تحقيقات تخصصي در اختيار کارآگاهان پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفتند. کارآگاهان پايگاه نهم پليس آگاهي در ادامه رسيدگي به اين پرونده موفق به شناسايي تعدادي از مالباختگاني شدند که توسط متهمان و در داخل يک دستگاه خودرو پرايد سفيد رنگ مورد ضرب و شتم، تهديد و نهايتا سرقت اموالشان قرار گرفته بودند. يکي از مالباختگان که دانشجوي يکي از دانشگاه هاي تهران است، پس از حضور در پايگاه نهم به سرعت هر سه متهم را مورد شناسايي قرار داد و با نشان دادن "مرتضي" به کارآگاهان، او را به عنوان فرد مسلح داخل خودرو معرفي کرد.
جوان دانشجو پس از شناسايي متهمان، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : " در ساعت 06:20 روز 12  آبان از منطقه ياخچي آباد و به قصد رفتن به دانشگاه، سوار يک دستگاه خودرو پرايد سفيد رنگ با سه سرنشين شدم که دو نفر آنها در صندلي هاي جلو و يک نفرشان نيز در صندلي عقب خودرو نشسته بود; بعد از طي مسافتي حدودا200 متري ناگهان راننده به سمت منطقه خاني آباد تغيير داد و در همين لحظه دو سرنشين ديگر در حاليکه سرنشين صندلي جلو يک کلت کمري و سرنشين صندلي عقب نيز يک قبضه چاقو در اختيار داشتند، با تهديد چاقو اقدام به سرقت 80 هزار تومان وجه نقد و همچنين تلفن همراهم کرده و پس از پياده کردنم، به سرعت از محل متواري شدند ".
با توجه به اطلاعات بدست آمده، متهمان پرونده که تلاش داشتند تا دستگيري خود از سوي ماموران يک اشتباه عنوان کنند، به ناچار لب به اعتراف گشوده و در اعترافات خود فروشنده سلاح به هويت "حميد" را نيز معرفي و کارآگاهان پايگاه نهم اين متهم را نيز در روز نهم دي  دستگير و در تحقيقات انجام شده، به فروش سلاح به مرتضي. ق اعتراف کرد.
سرهنگ عباسعلي محمديان، رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: " از کليه مالباختگاني که در طول چند ماه گذشته و توسط سرنشينان يک دستگاه خودرو پرايد سفيد رنگ به شيوه مسلحانه و يا تهديد سلاح سرد، در مناطق مختلف تهران بويژه در مناطق جنوب تهران مورد سرقت و يا تهديد قرار گرفته اند دعوت مي شود تا جهت شناسايي متهمان به پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در شهر ري، خيابان آستانه مراجعه کنند".

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان