تاریخ 1390/10/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رهبر معظم انقلاب به دو وظيفه مهم دانشجويان ايراني خارج از کشور تاکيد کردند;
علم آموزي به معناي دقيق و تبيين مواضع حقيقي نظام جمهوري اسلامي

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار اعضاي اتحاديه انجمن اسلامي دانشجويان اروپا، دانشجويان عضو اين اتحاديه را فرزندان عزيز ملت ايران و سرمايه هاي ارزشمند کشور برشمردند و "علم آموزي به معناي دقيق کلمه" و "گسترش فکر درست و تبيين مواضع حقيقي نظام جمهوري اسلامي" را از وظايف اين دانشجويان دانستند.  
به گزارش ايسنا، حضرت آيت الله خامنه اي در تبيين وظيفه اصلي دانشجويان، يعني; "علم آموزي"، نبود اقتدار علمي و معنوي را مشکل بزرگ دوران قبل از انقلاب و زمينه ساز وابستگي به بيگانگان دانستند و خاطر نشان کردند: پيروزي انقلاب اسلامي و روحيه غير قابل توصيف حضرت امام خميني(ره) در اتکا» به خدا و اعتنا به ملت، زمينه ساز باور ملي، بيرون آمدن از حصار روحي و حل مشکلات کشور شد.  
حضرت آيت الله خامنه اي در معرفي دومين ماموريت دانشجويان خارج از کشور، بر ضرورت "گسترش فکر درست و تبيين مواضع حقيقي نظام جمهوري اسلامي" در مواجهه با دشمنان تاکيد کردند و افزودند: ايران اسلامي در رويارويي با استکبار و شبکه پيچيده و عظيم اقتصادي و تبليغي وابسته به آن، موفقيتهاي چشمگيري داشته، که مقابله با تحريم ها و پيشرفت در موضوع هسته اي بخشي از اين دستاوردها بوده است و اين روند پيروزي ادامه خواهد داشت.  
رهبر معظم انقلاب اسلامي با تاکيد بر ضرورت مجاهدت، تقويت نقاط مثبت و توانايي هاي علمي در اين مسير، خاطر نشان کردند: دشمن با اعمال حجم وسيعي از اقدامات سياسي و امنيتي و اقتصادي در همه ابعاد در مقابل جمهوري اسلامي ايران، مرتب در حال لغزش و شکست است.  
پيش از بيانات رهبر انقلاب، حجت الاسلام اژه اي نماينده ي مقام معظم رهبري در اتحاديه ي انجمن اسلامي دانشجويان اروپا، با اشاره به چهل و ششمين نشست سراسري اين اتحاديه، گزارشي از دستاوردها و موفقيت هاي اتحاديه در عرصه هاي علمي و پژوهشي بيان کرد.  


نسخه چاپي ارسال به دوستان