تاریخ 1390/10/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
طي هشت ماه صورت گرفت;
جابه جايي يک ميليون و 500 هزار مسافر توسط راه آهن شمال شرق

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان:
مدير کل راه آهن شمال شرق از جابه جايي يک ميليون و 500 هزار مسافر در هشت ماهه سال جاري در اين اداره کل خبر داد.
به گزارش روابط عمومي راه آهن شمال شرق، محمد صادق برزنوني افزود: ميزان 670 ميليون و 459 هزار تن بار از طريق ورودي و خروجي راه آهن شمال شرق در هشت ماهه سال جاري جا به جا شده است.
وي با بيان اين که 27 ايستگاه در حوزه استحفاظي راه آهن شمال شرق قرار گرفته است، اظهار داشت: 58 درصد از کل مسير تهران - مشهد در حوزه استحفاظي اين اداره کل قرار گرفته و روزانه به طور ميانگين بين 60 تا 70  رام قطار در اين مسير تردد مي کنند.
مدير کل راه آهن شمال شرق در بخش ديگر سخنان خود گفت: تمام تلاش ما اين است که  مناطق حادثه خيز هم سطح را به غير هم سطح تبديل نماييم البته در اين راستا در گذرگاه شاهرود - سعدآباد به خاطر برخورد با زمين هاي ارتش دچار مشکل شده ايم.
وي گفت: عليرغم اعلام آمادگي راه آهن مبني بر خريد زمين به قيمت کارشناسي، هنور نتوانسته ايم موافقت ارتش را جلب کنيم.
وي افزود: اسکلت پل زيرگذر شهرک نوين شاهرود نيز ساخته شده است و در صورت تمليک اراضي که از اعتبارات استاني انجام خواهد شد، اين پروژه نيز تمام خواهد شد.
برزنوني در پايان، تسهيل در سير ايمن قطارهاي باري و مسافري، عبور و مرور ايمن مردم و وسايل نقليه، حفظ ايمني خطوط و عدم جاري شدن سيلاب و تخريب مسير را از جمله مهمترين اهداف طرح هاي عمراني اداره کل راه آهن شمال شرق  در سال جاري، عنوان کرد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان