تاریخ 1394/06/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مجازات حبس براي مزاحمان تلفني سامانه‌هاي خدماتي

رئيس شعبه 32 ديوان عالي کشور گفت: مزاحمان تلفني سامانه‌هاي خدماتي مثل 110 و 125 طبق ماده 641 قانون مجازات اسلامي مجرم شناخته شده و به 3 ماه تا يکسال حبس محکوم مي‌شوند.

به گزارش ميزان، همزمان با تحولات و عصر ارتباطات در حالي که نياز مسلم همگان استفاده از خدمات ارتباطي است، شاهد استفاده غلط برخي اشخاص از اين امکان و ايجاد مزاحمت براي شهروندان و سامانه‌هاي تلفني خدمات رساني مانند 110 و 125هستيم. در اين ميان نبايد فراموش کرد که استفاده از وسايل ارتباطي نيازمند فرهنگ بهره گيري مناسب از اين امکان است.

رضا فرج اللهي رئيس شعبه 32 ديوان عالي کشور در گفت‌و‌گو با ميزان، با اشاره به اين مهم عنوان کرد: شاکي اين گونه جرايم بايد دلايل طرح شکايت خود، يا همان شماره تلفن مزاحم را به دادسرا اعلام کند.

وي با بيان اين مطلب که مجازات جداگانه و تفکيک شده‌اي در خصوص مزاحمت با سامانه‌هاي تلفني اطلاع رساني مانند 110 در مقايسه با مزاحم تلفني منازل و غيره از سوي قانون در نظر گرفته نشده است، اظهار کرد: تمامي‌اين اشخاص طبق ماده 641 قانون مجازات اسلامي مجرم شناخته شده و به سه ماه تا يکسال حبس محکوم مي‌شوند. علاوه بر آن ماده واحده قانون اصلاح تبصره 2 ماده 14 قانون تأسيس شركت مخابرات ايران مصوب 1366 نيز مؤيّد اين مطلب است.

رييس شعبه 32 ديوان عالي کشور با اشاره به اين که اينگونه مزاحمت‌ها ممکن است باعث ايجاد اختلال در خدمات رساني اين سامانه‌هاي تلفني به شهروندان در عرصه‌هاي مختلف شود، گفت: در اين موارد خاص که باعث ايجاد خسارت به شخص يا اشخاص و ايجاد اختلال در عملکرد نيروهاي خدمت رسان شود، مي‌توان به عنوان مسبب با متخلفان برخورد قانوني کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان