تاریخ 1394/05/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
آيت الله نعيم آبادي تاکيد کرد:
ضرورت التزام عملي به وصاياي شهدا
شهيد ارزشمند‌ترين الگو براي ملت

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم استان هرمزگان در مجلس خبرگان رهبري با تاکيد بر اينکه زنده نگه داشتن ياد شهدا راهي براي اداي دين به ايشان است، گفت: بايد به وصاياي شهدا التزام عملي داشته باشيم.

به گزارش خبرنگار ما از دامغان؛ آيت الله غلامعلي نعيم آبادي در آئين گراميداشت هفتمين روز رجعت شهيد والامقام حسين علي آبادي در جمع قشرهاي مختلف مردم دامغان در محل حسينيه اعظم معصوم زاده اين شهر ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي‌و هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: مردم شهيد پرور دامغان همواره دين خود را به نظام ادا کرده‌اند‌ و در اين راه ثابت قدم خواهند بود.

وي ضمن تاکيد بر اينکه با شرکت در مراسم تشييع و خاکسپاري شهدا حق مطلب به خوبي‌‌ادا نمي‌شود، اضافه کرد: حفظ راه و منش شهدا در اولويت است.

نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با تاکيد بر اينکه همه ما مديون خون پاک شهدا هستيم، تصريح کرد: شهيدان بهترين و ارزشمند‌ترين الگو براي ملت هستند و همه بايد بکوشيم که ادامه دهنده راه شهدا باشيم.

آيت الله نعيم آبادي خاطرنشان ساخت: جوانان ما با شهادت خود پيروزي بزرگي را براي ايران بزرگ به ارمغان آوردند و نگذاشتند اين نظام به دست بيگانگان بيافتد.

وي شهادت را نقطه اوج کمال و انسانيت دانست و يادآور شد: امروزه هرچقدر به عمق و اهميت واژه شهادت پرداخته شود نمي‌توان به ارزش‌ها و معناي بلند اين واژه دست پيدا کرد.

نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان گفت: با توجه به هجمه‌هاي فرهنگي دشمنان بر عليه ملت ايران التزام عملي به وصاياي شهدا يکي از راهکارهاي موفق مقابله و مبارزه با تهاجمات دشمنان است.

در اين آئين که سردار سيد محمد تقي شاهچراغي فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان، امام جمعه، فرماندار، مديران دستگاه‌هاي اجرايي، فرماندهان و پرسنل نيروي‌هاي نظامي‌و انتظامي، روحانيت، خانواده معظم شهدا و قشرهاي مختلف مردم شهرستان دامغان حضور داشتند يکي از مداحان آل الله به ذکر مداحي پرداخت.

شهيد حسين علي آبادي فرزند ذبيح الله از نيروهاي جمعي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي‌بود که در عمليات غرور آفرين خيبر و در سال 1362 در منطقه جزيره مجنون به درجه رفيع شهادت نائل آمد و پس از 32 سال در روز سه شنبه هفته گذشته و مصادف با سالروز شهادت صادق آل محمد (عج) در شهرستان دامغان و با حضور پرشکوه مردم شهيد پرور اين شهرستان تشييع و پس از اقامه نماز در روستاي علي آباد مطلب خان خاکسپاري شد.

شهرستان دامغان در هشت سال دفاع مقدس 625 شهيد، يک هزارو 200 جانباز و 33 آزاده سرافراز تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي‌ايران کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان