تاریخ 1394/03/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رييس فدراسيون: امسال در تمام استانها پايگاه استعداديابي کبدي راه اندازي مي شود
عليزاده چهار سال ديگر بر مسند هيات کبدي استان

سرويس ورزشي:

رييس فدراسيون کبدي از راه اندازي پايگاه استعداديابي اين رشته ورزشي در تمام استانها تا پايان سال 1394 خبر داد

محمدرضا مقصودلو روز پنجشنبه به خبرنگار ما در سمنان گفت: توسعه و تعميم رشته ورزشي کبدي اولويت اصلي برنامه چهارساله اين فدراسيون است.

18 پايگاه استعداديابي رشته ورزشي کبدي در حال حاضر در استانهاي کشور وجود دارد.

وي با اشاره به ابتداي برنامه چهار ساله توسعه رشته ورزشي کبدي از سالجاري، ادامه داد: ايجاد پايگاه هاي استعداديابي در استانها و تخصيص اعتبار ويژه براي توسعه اين رشته ورزشي، تمرکز فدراسيون کبدي کشور در سالجاري است.

وي به آمادگي ايران براي حضور در مسابقات مختلف بين المللي رشته کبدي اشاره و خاطرنشان کرد: اعزام ملي پوشان ايران براي حضور مقتدرانه در مسابقات جهاني پرو کبدي هندوستان در شهريور و مسابقات جهاني سَرکَل کبدي در پنجاب هندوستان در آبان برنامه ريزي شده است.

مقصودلو ادامه داد: مسابقات قهرماني کبدي آسيا در بخش مردان امسال در مالزي و در بخش بانوان در بنگلادش برگزار مي شود و ملي پوشان ايران نيز به اين بازيها اعزام مي شوند.

وي افزود: ايران اسلامي براي ميزباني از مسابقات قهرماني کبدي جوانان آسيا در مهرماه امسال آماده مي شود.

وي از انعقاد تفاهم نامه فدراسيون کبدي با معاونت ورزشهاي همگاني وزارت ورزش و جوانان خبر داد و گفت: بر اساس اين تفاهم نامه، ورزشکاران رشته کبدي نيز در مسابقات ورزشهاي همگاني منطقه اي کشور که مرداد امسال در استان سمنان با حضور ورزشکاران 6 استان کشور برگزار مي شود، حضور مي يابند.

رييس فدراسيون کبدي به منظور شرکت در انتخابات هيات کبدي استان سمنان که با انتخاب محمدرضا عليزاده با کسب تمام 14 راي اعضا همراه بود، در سمنان حضور يافت.

رشته ورزشي کبدي در کشور حدود 5 هزار و 800 ورزشکار سازمان يافته دارد که 2 هزار و 800 نفر از آنان را بانوان تشکيل مي دهند.

تعداد ورزشکاران سازمان نيافته رشته ورزشي کبدي در کشور حدود 28 هزار نفر برآورد شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان