تاریخ 1394/03/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
علت شکستگي‌هاي مکرر در يک استخوان

سرپرست مرکز تخصصي سارکوما پژوهشکده سرطان جهاد دانشگاهي گفت: پاتولوژي شکستگي در استخوان ضعيف شده که با يک ضربه کمتر از حد معمول اتفاق مي‌افتد، مي‌تواند ناشي از تومورها و بيماري‌هاي مختلف متابوليکي باشد.

دکتر مصطفي شاهرضايي در گفت‌وگو با خبرنگار (ايسنا)، در خصوص پاتولوژي شکستگي ناشي از ضربه‌هاي کوچک در استخوان‌هاي ضعيف شده، گفت: علل بوجود آمدن اين بيماري بسيار گسترده است و بيماري‌هاي مختلفي مي‌توانند عامل ايجاد آن شوند.

اين متخصص ارتوپدي با اشاره به اينکه پاتولوژي شکستگي مي‌تواند ناشي از تومورها و بيماري‌هاي مختلف متابوليکي باشد، گفت: استئوپروز (پوکي استخوان) يکي از شايع‌ترين علل ايجاد اين بيماري است که بيشترين همراهي را با شکستگي پاتولوژيک دارد.

سرپرست مرکز تخصصي سارکوما پژوهشکده سرطان جهاد دانشگاهي افزود: بيماري‌هاي متابوليک از جمله هايپرپاراتيروئيدي، استئوژنز ايمپرفکتا و استئوپتروس از ديگر علل شايع بروز اين بيماري هستند.

وي با اشاره به تومورهاي مختلف و بسياري از بدخيمي‌ها، افزود: وجود درد در استخوان قبل از شکستگي، شکستگي‌هاي متعدد که به تازگي در فرد ايجاد شده و شکستگي‌هاي نامتعارف همچنين شکستگي در افراد بالاي 45 سال مي‌تواند از شرايط ايجاد اين نوع شکستگي باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان