تاریخ 1394/02/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
شهر قالي سمنان همچنان در جشنواره هاي مختلف مي درخشيد

سرويس خبر:

تله فيلم پويا نمايي افسانه شهر قالي که به سفارش مرکز سيماي استان هاي سازمان صدا و سيما به تهيه كنندگي مجيد شاكري وکارگرداني حميدرضاحافظي در سيماي مرکز سمنان توليد شده است توانست در نخستين جشنواره فيلم"سما" با موضوع سبک زندگي اسلامي و ايراني ، جايزه و تنديس زرين بهترين فيلمنامه پويا نمايي را از آن خود کند.

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان، اين چندمين موفقيت جشنواره اي پويا نمايي افسانه شهر قالي است. حميدرضاحافظي کارگردان اين اثر بلند پويانمايي تا کنون توانسته تنديس پروانه طلايي بهترين فيلمنامه بلند پويا نمايي، ديپلم افتخار بهترين فيلم بلند پويا نمايي از بيست و هشتمين جشنواره کودک و نوجوان اصفهان، جايزه بهترين انيميشن سه بعدي از جشنواره بين المللي الغدير نجف اشرف و لوح تقدير و جايزه نقدي بخش پويا نمايي جشنواره بين‌المللي رشد و راهيابي به بخش مسابقه پنجمين دوره جشنواره فيلم عمار جشنواره عمار را در کارنامه جشنواره‌اي خود ثبت نمايد.

«افسانه شهرقالي» قصه‌ي پر ماجراي شهري است که مردمانش با ياد خدا و دلي آکنده از اميد ، زيباترين قالي هاي جهان را مي بافند . در حالي که بيگانگان (آخرين نسل بازماندگان بيدهاي غول پيکر) در صدد حمله به آنجا هستند و نوجواني از آن ديار با قاليچه‌ي پرنده مصمم به نجات شهرقالي است.

« افسانه شهرقالي» نخستين فيلم بلند پويانمائي است که در ستايش فرهنگ و هنر ايران زمين درباره فرش دستباف ايراني تهيه شده است و با تکنيک 3 بعدي و در زمان هفتاد دقيقه ، افسانه اي پر رمز و راز از مردمان شهر قالي را روايت مي‌کند. اين فيلم به نويسندگي و کارگرداني حميدرضا حافظي است که پيش از اين فيلم هاي کوتاه داستاني، سريالي و تله فيلم در ژانر کودک و نوجوان را از او ديده‌ايم .

حميدرضا حافظي متولد 1343 شيراز، فارغ التحصيل كارشناسي انيميشن از دانشكده صدا و سيما است. وي فعاليت هنري را با فيلم كوتاه در سال 1366 آغاز كرد. او همچنين عضو پيوسته كانون فيلمنامه نويسان سينماي ايران و مدرس زيبايي شناسي تصوير در دانشگاه صدا و سيما و ديگر مراکز هنري، علمي و آموزشي مي باشد.

عوامل سازنده شهر قالي: ناظرين کيفي: محمد علي صفورا، احمد نيک کار، طراح فضا: حسين صافي، طراح کاراکتر: ماني وطن دوست، سرپرست نقاشان ديجيتال: مرتضي رخت اعلا، آهنگساز: مجتبي تيموري، مديران فني: افشين کريمي ، اميد قطبي ، محسن عبدالعلي ، انيماتورها : سياوش خدائي ، سروش يوسفي، سجاد زارع و ...

لازم به ذکر است نخستين دوره اين جشنواره با موضوع سبک زندگي اسلامي و ايراني به دبيري مجتبي اميني عصر 28 فروردين ماه برگزار شد و با معرفي برگزيدگان خود در بخش‌هاي داستاني، مستند، پويانمايي و فيلمنامه پايان يافت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان