تاریخ 1394/01/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سيدحسن خميني: در ورزش نبايد به ظواهر رياکارانه شرعي بها داده شود

سرويس ورزشي:

حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني ورزشکاران را امين جامعه دانست و تاکيد کرد: مجموعه هندبال کشور و ديگر فدراسيون ها و رشته هاي ورزشي به مدال زرين اخلاق مداري و پايبند بودن به آرمان هاي فرهنگي و رفتاري دست يابند.

به نقل از پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان؛ حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني با خانواده هندبال جمهوري اسلامي ايران که در اولين همايش ملي خود به مرقد مطهر امام خميني(ره) شرفياب شده بودند، ديدار و گفت و گو کرد

ايشان در اين ديدار گفت: جمله اي از امام راحل(ره) درخصوص ورزش بيان شده که متأسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است آن جمله اين است که در همه ابعاد انساني ورزش کنيد.

حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني با تاکيد بر لزوم عملياتي ساختن اين جمله در زندگي اظهار کرد: مقصود حضرت امام (ره) پرورش چند جانبه روحي، جسمي، سلامت اخلاق و پرورش صفات والاي انساني است. نبايد به ظواهر رياکارانه شرعي در ورزش بها داد. آنچه که مهم است اين است که ورزش بايد به صفات والاي انساني مزين باشد نه به ظواهر رياکارانه شرعي.

يادگار امام خميني(ره) همچنين از کينه و حسد به عنوان موريانه هايي ياد کرد که پايه‌هاي پيشرفت ورزش را نابود مي کنند.

وي با تاکيد بر پرهيز ورزشکاران از صفات ناشايست رفتاري و اخلاقي تصريح کرد: ورزش بايد سرشار از احترام به بزرگترها باشد. اين احترام يک ارزش باشکوه محسوب مي‌شود و بايد صفات مردانگي و جوانمردي و دستگيري از افتادگان، در بطن ورزش ما تقويت شود.

حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني ورزشکاران را امين جامعه دانست و تاکيد کرد: مجموعه هندبال کشور و ديگر فدراسيون ها، رشته هاي ورزشي و ورزشکاران به مدال زرين اخلاق مداري و پايبند بودن به آرمان هاي فرهنگي و رفتاري دست يابند و در پي کسب مدال اخلاق و پرورش صفات والاي انساني باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان