تاریخ 1394/01/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امضاء تفاهم نامه توسعه تعاوني هاي استان بين استاندار سمنان و معاون وزير تعاون کار و رفاه اجتماعي

سرويس خبر:

تفاهمنامه توسعه تعاوني هاي استان سمنان بين استاندار سمنان و معاون وزير تعاون کار و رفاه اجتماعي با هدف همگرايي و حمايت مديران استاني از تعاوني ها به امضا رسيد.

به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان،محمد وکيلي استاندار سمنان در ديدار با معاون وزير کار و رفاه اجتماعي فضاي تعاوني ها را فضايي مناسب براي فراهم نمودن کسب و کار در جامعه عنوان کرد و افزود: اگر فرصت ها در تعاوني ها احياء شود ميتواند بخش عمده اي از مشکلات کسب و کار را مرتفع نمايد. ايشان همچنين بر آسيب شناسي لازم براي رفع مشکلات تعاوني‌ها تاکيد نمود .

وي با اشاره به نقش مهم بانک توسعه تعاون گفت اين بانک براي رفع مشکلات تعاونگران در ايجاد نقدينگي ميتواند اثر گذار باشد ايشان افزود اتاق تعاون بايد سهم خود را در دولت، قوي تر نمايد تا بتواند نقش اجتماعي خود را در جامعه افزايش دهد.

استاندار سمنان همچنين نقش اتاق تعاون را به عنوان بازو و ارائه دهنده فکر تخصصي به تعاونيها مهم دانست و افزود بسياري از مشکلات تعاوني ها مديريتي است و اتاق تعاون در اين خصوص هم نقش ارزنده اي خواهد داشت. ايشان همچنين بر ارائه آموزشهاي تخصصي و مديريتي اتاق تعاون به تعاونگران تاکيد کرد.

وکيلي در ادامه با اشاره به نياز کشور به توسعه گفت: براي گسترش و توسعه کشور راهي جز کارهاي تعاوني وجود ندارد لذا بايد روحيه کارهاي جمعي را در کشور گسترش داد .

معاون وزير تعاون کار و رفاه اجتماعي هم در اين ديدار با اشاره به قدمت 170 ساله تعاون در دنيا گفت: دو ميليون و ششصد هزار تعاوني با يک ميليارد نفر عضو در دنيا وجود دارد و تجربه تعاوني ها مربوط به يک کشور نمي شود .

کلانتري با اشاره به کارکردهاي تعاون گفت: فقر زدايي در مناطق محرم، ايجاد اشتغال، بسط عدالت اجتماعي در جامعه و رشد اقتصادي از جمله نقش هاي مهم تعاون در جامعه است . وي افزود بايد فرهنگ تعاون در کشور گسترش يابد و از سرمايه اجتماعي تعاوني ها در جهت منافع ملي استفاده نمود.

وي گفت: در حال حاضر 100 هزار تعاوني فعال در کشور داريم که يک ميليون و 500 هزار نفر اشتغال ايجاد کرده است.

معاون وزير تعاون کار و رفاه اجتماعي با اشاره به ابعاد مختلف تعاوني ها گفت:بايد از ظرفيت مردمي در هر استان براي توسعه تعاوني ها استفاده شود. ايشان با اشاره به تفاهنامه توسعه تعاونيها گفت ايجاد همگرايي و تشويق مديران استان براي حمايت از تعاوني ها از جمله اهداف اين تفاهمنامه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان