تاریخ 1394/01/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان تاکيد کرد؛
حمايت همه جانبه از واحدهاي دانش بنيان براي تبديل دانش به توليد و توليد به سرمايه در جامعه

سرويس خبر:

استاندار سمنان به اتفاق جمعي از مديران استان از مرکز پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان بازديد نمود .

به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، مهندس وکيلي در اين بازديد از غرفه هاي مختلف دانش بنيان که توسط جوانان و مخترعين ايجاد گرديده بازديد و با اختراع کنندگان طرح هاي مختلف صنعتي ، علمي ، پژوهشي و فرهنگي به گفتگو پرداخت.

وي در حاشيه اين بازديد بر حمايت همه جانبه از واحدهاي دانش بنيان براي تبديل دانش به توليد و توليد به سرمايه و ثروت تاکيد کرد.

استاندار سمنان با توجه به فرمايش حکيمانه مقام معظم رهبري در خصوص توجه به بنگاه هاي علم و فناوري و حمايت از جوانان گفت : در اولين روزهاي کاري سال جديد اولين بازديد را از مراکزپارک علم و فناوري و واحدهاي دانش بنيان گذاشته شد تا در اين بازديدها مسائل و مشکلات آنان بررسي گردد .

استاندار سمنان افزود : جوانان ما در تلاشند از ايده و انديشه خودشان در راه توليد و ارزش افزوده استفاده کنند که اين امر بسيار مهم است و در اين عرصه بايد تمام مجموعه هاي اجرايي از واحدهاي دانش بنيان حمايت و پشتيباني کنند تا علم و دانش آنان تبديل به فن و ثروت گردد .

استاندار سمنان گفت : يکي از برنامه هاي ما در استان حمايت جدي از مراکز عملي براي رشد و توسعه استان است و در اين عرصه شاهديم جوانان با اختراعات بي بديل و نمونه که نمونه خارجي هم ندارد با مهندسي معکوس توانسته‌اند ارزش‌هاي واقعي خودشان را به نمايش بگذارند.

وي افزود: واحدهاي دانش بنيان نقش مهمي را در اشتغال زايي جوانان خصوصا فارغ‌التحصيلان دارند.

همچنين در اين مراسم اختراع ساماندهي جديد کنترل و مديريت از راه دور شرکت سيمين ايده و اختراع اولين دستگاه استخوان ياب و جسدياب کشور توسط استاندار سمنان در پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان رونمايي شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان