تاریخ 1394/01/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان در جمع هنرمندان:
مفاخر بزرگ استان سمنان از طريق هنرمندان ترويج شود

سرويس خبر:

استاندار سمنان در نشست صميمي به مناسبت سالروز شهادت شهيد آويني و روز هنر انقلاب اسلامي با جمعي از هنرمندان حوزه هنري استان سمنان ديدار کرد.

به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، وي در اين ديدار از هنرمندان استان خواست در ترويح و توسعه و حفظ آداب و رسوم ها، هنرهاي ارزشمند بومي و معرفي مفاخر بزرگ و گرانقدر استان سمنان تلاش نمايند.

وي حفظ فرهنگ و ادبيات و تاريخ بزرگ استان را مهم برشمرد و خواستار حمايت از برنامه هاي هنرمندان در اين عرصه شد و افزود: تاريخ و فرهنگ خودمان را که بسيار ارزشمند و مفيد است بايد حفظ کنيم و آن را به نسل‌هاي بعدي از طريق کارهاي هنري ترويج دهيم در اين خصوص برگزاري جشنواره هاي ملي در استان و برگزاري جشنواره‌ها در سطح شهرستانهاي مختلف براي تبادل فرهنگي و هنري بسيار مهم است .

مهندس وکيلي با اشاره به وجود مفاخر، اديبان، علما و عارفان بزرگ گذشته و معاصر هم استاني افزود : مفاخر گرانقدر را بايد با شيوه هاي بزرگ هنري به ديگران شناساند و مديريت در اين عرصه بسيار مهم است.

استاندار سمنان همچنين داشتن اصالت در هنر، توجه به مهيا نمودن امکانات و تجهيزات براي کارهاي هنري ، بهره گيري از تکنولوژي و فناوري‌هاي روز در عرصه هنر و حضور مسئولين در رويدادهاي هنري ،بيمه هنرمندان، ترويج هنر ديني، اثر گذار بودن آثار هنري و اخلاق مداري در هنر را در کار هنرمندان ارزشمند برشمرد .

وي يکي از مشکلات عرصه فرهنگ و هنر در جامعه را تعدد دستگاههاي متولي اين امر برشمرد و افزود : تعدد دستگاههاي مختلف فرهنگي که هر کدام خود را متولي امر هنر و فرهنگ مي دانند از جمله مشکلات مهم در اين عرصه است .وي سهم بودجه در فرهنگ را خوب برشمرد و افزود : بعلت تعدد دستگاههاي متولي فرهنگ نتوانسته ايم از اين سهم به نحو احسن بهره‌برداري کنيم.استاندار سمنان دغدغه مقام معظم رهبري (مدظله العالي) را مقوله فرهنگ در جامعه برشمرد و افزود : بر اين اساس سال گذشته سال اقتصاد و فرهنگ نام‌گذاري شده بود مسائل فرهنگي و دغدغه فرهنگي بارها از سوي رهبر فرزانه انقلاب اسلامي مطرح و اعلام گرديده است.

وي با اشاره به جايگاه هنر و هنرمند و مسائل فرهنگي در جامعه گفت : دنياي استکباري براي ضربه زدن به فرهنگ ها از عامل هنر استفاده ميکند و باهمين عامل به بنيان خانواده ها و کيان خانواده حمله کرده است و در اين عرصه براي حفظ جايگاه خانواده بايد از هنر واقعي و ارزشمند استفاده کنيم و هنر در اختيار رشد و تعالي خانواده قرار گيرد .وي نقش شهيد آويني را بسيار مهم برشمرد و افزود: روايتگري شهيد آويني در ماندگاري حماسه دوران دفاع مقدس بسيار ارزشمند و تاثير گذار بود . شهدا هنرمندان بزرگي بودند که عزت و شرف خودشان را در گمنامي جستجو مي کردند و نقش هنر در تبيين اين حماسه هاي بزرگ همواره ضروري است .در اين جلسه سيد عباس دانايي مدير کل حوزه هنري استان گزارشي از فعاليتها و اقدامات حوزه هنري در استان را تشريح و تعدادي از هنرمندان دغدغه ها و مسائل مختلف خودشان را در عرصه فرهنگ و هنر بيان داشتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان