تاریخ 1393/12/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ورزش بين زن و شوهرها مسري است!

سرويس ورزشي:

بررسي‌هاي جديد نشان داده است که ورزش کردن و مصرف غذاي سالم يک فرد بر همسر او نيز تاثير گذار است

تحقيقات پيشين نشان داده بود که اگر همسر فردي غذاي سالم مصرف کند، اين مساله به او هم سرايت خواهد کرد. تحقيقات جديد نشان داده است که اين مساله درباره ورزش نيز صدق مي‌کند.

مدير اين تحقيقات مي‌گويد: بهترين چيزي که مي‌تواند يک فرد را به سمت زندگي سالم رضايت فيزيکي سوق دهد، فردي است که از صبح بر روي ميز صبحانه کنار او مي‌نشيند.

بررسي‌ها در دانشگاه جان هاپکيتر نشان داده است که افزايش فعاليت فيزيکي و ورزش در يکي از زوجين باعث فعال‌تر شدن همسر او مي‌شود. نتايج اين تحقيقات در انجمن "قلب" آمريکا نيز مطرح شده استآمار مرکز پيشگيري و کنترل از بيماري‌ها در آمريکا نشان داده است که نيمي از بزرگسالان اين کشور به اندازه کافي ورزش و فعاليت ندارند. يکي از راه‌هايي که مي‌توان با کمک آن فعاليت افراد را بيشتر کرد تشويق زوج‌ها همراه با هم به ورزش است.

براي انجام اين تحقيقات سه هزار و 261 نفر مورد بررسي قرار گرفتند. اين افراد دو بار با فاصله چند سال بررسي شدند. در مرحله اول 33 درصد زنان و 40 درصد مردان به اندازه کافي ورزش مي‌کردند. در مرحله دوم مرداني که همسران آنها فعال بودند، 70 درصد و زناني که همسران آنها فعال بودند 40 درصد بيشتر به سمت ورزش روي آوردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان