تاریخ 1393/12/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
جانشين فرمانده تيپ12 قائم(عج) خبر داد؛
پادگان قائميه تيپ 12 قائم (عج) در دزفول ميزبان کاروان‏هاي راهيان نور است

سرويس خبر:

جانشين فرمانده تيپ 12 قائم(عج) سمنان گفت: امسال براي نخستين بار پادگان قائميه تيپ 12 قائم(عج) سمنان در دزفول آماده ميزباني از کاروان‏هاي راهيان نور است.

ابوالفضل پريمي‌در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاري بسيج از سمنان، با اعلام اين خبر بيان کرد: امسال به حول و قوه الهي و به مدد پيگيري‏هاي سردار سيدمرتضي قاسمزاده فرماندهي تيپ 12 قائم(عج) و ديگر مسئولان اين يگان مقر تيپ 12 قائم (عج) با انجام عمليات ترميم، بازسازي و نوسازي آماده پذيرايي از زائران شهدا در مناطق عملياتي جنوب شده است.

وي اظهار داشت: با توجه به رسالت سپاه پاسداران در اشاعه فرهنگ ايثار و شهادت و همچنين انعکاس مجاهدت‏هاي شهدا و رزمندگان در سال‏هاي حماسه و ايثار برآن شديم تا فضايي را نزديک به حال و هواي آن روزها در پادگان قائميه فراهم آوريم تا شايد بتوانيم گوشه‏اي از آن همه رشادت را براي زائران بازگو کنيم.

جانشين فرمانده تيپ 12 قائم(عج) خاطرنشان کرد: با بهره‏گيري از تجارب چند سال اخير در اردوهاي راهيان نور و همچنين استفاده از خلاقيت جوانان مؤمن و متعهد فضاهايي همچون معبر شهدا، ايستگاه‏هاي خاطره‏گويي، ايستگاه‏هاي صلواتي و در زمينه‏هاي رفاهي نيز با ايجاد پارکينگ و برنامه‏ريزي براي سهولت تردد زائران در مقر تيپ 12 قائم در دزفول آماده شده است.

پريمي‌با اشاره به تاريخ تأسيس تيپ عنوان کرد: تيپ12 به طور رسمي‌در نيمه شعبان سال 65 طي مراسمي‌در مسجد اميرالمؤمنين لشکر92 زرهي اهواز تأسيس و مقر قائميه به عنوان پادگان در اختيار اين يگان قرار گرفت.

وي افزود: باعث غرور و افتخار ماست که بگوييم تيپ ما در هشت عمليات بزرگ و غرورآفرين شرکت داشته که از آن جمله مي‏توان به عمليات‏هاي کربلاي 4 و 5 و تک مجنون عمليات نصر8 و همچنين عمليات بيت المقدس2،3 و 6و سرانجام هم عمليات مرصاد نام برد که نقطه عطفي در کارنامه اين يگان به عنوان يگاني که يک تنه در عمليات مرصاد تا رسيدن نيروي کمکي در مقابل دشمن ايستاد نام برد.

جانشين فرماندهي تيپ 12 قائم (عج) بيان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامي در وصف مجاهدت رزمندگان تيپ 12 قائم (عج) در عمليات مرصاد فرموده‏اند «اگر تيپ قائم (عج) نبود دشمن ممکن بود تا کرمانشاه پيش بياييد، آن‌که ايستاد تيپ قائم (عج) بود، اينها در تاريخ مي‌ماند».


نسخه چاپي ارسال به دوستان