تاریخ 1393/12/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امام جمعه شهميرزاد:
حفظ و نگهداري از درختان از کاشت درختان مهمتر است

شهميرزاد- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه شهميرزاد در حاشيه مراسمي‌به مناسبت هفته منابع طبيعي و آبخيزداري که با حضور مسئولان شهري و جمعي از شهروندان برگزار و به طور نمادين، بيش از 50 اصله نهال غرس شد، در شهميرزاد اظهار داشت: اسلام براي کشاورزي اهميت ويژه‌اي قائل شده و اگر کسي خاک و آب داشته باشداما گرسنه بماند از رحمت خدا به دور است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، حجت‌الاسلام‌ سيد داوود احمدپناه اهميت فضاي سبز را اين‌چنين بيان کرد: انسان با نگاه کردن به فضاي سبز به ياد عظمت خدا مي‌افتد و سيراب کردن يک درخت به‌اندازه سيراب کردن يک انسان تشنه لب ثواب دارد؛ درختان مانند انسان‌ها داراي ارزش هستند و براي حفظ آنان بايد تلاش شود

وي خاطر نشان کرد: شهميرزاد به آب و هوا و درختان بزرگش زنده است و در صورت بي‌توجهي به کويري لم‌يزرع و بي‌آب و علف تبديل خواهد شد.

امام‌جمعه شهميرزاد تأکيد کرد: حفظ و نگهداري از درختان از کاشت درختان مهم‌تر بوده و همه مسئولان و مردم بايد همان‌طور که درخت مي‌کارند، در حفظ و نگهداري اين درختان نيز کوشا باشند.

وي از اداره منابع طبيعي وآبخيزداري شهرستان مهديشهر،شهرداري، شرکت کشت و صنعت، جهاد کشاورزي، شهميرزاد خواست تا با همکاري با يکديگر براي حفظ فضاي سبز شهميرزاد و جلوگيري از خشک شدن درختان نهايت سعي و تلاش خويش را به‌کار بندند.

احمدپناه همچنين از مسئولان خواست تا براي تأمين آب غيرشرب براي آبياري درختان و فضاي سبز شهميرزاد فکر اساسي کنند. شهر شهميرزاد به درختان و سرسبزي‌اش معروف است و همه ما بايد تلاش کنيم تا اين منابع خدادادي حفظ شود.

وي در خصوص اهميت فضاي سبز در شهميرزاد بيان کرد: شهميرزاد به درختان و سرسبزي‌اش معروف است و همه ما بايد تلاش کنيم تا اين منابع خدادادي که از نسل‌هاي گذشته به ما رسيده و به آيندگان تعلق دارد حفظ شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان