تاریخ 1393/12/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان:
گردشگري و توريسم يکي از موضوعات اصلي توسعه اقتصادي استان سمنان است

سرويس خبر:

استاندار سمنان در کارگروه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با اشاره به اينکه صنعت گردشگري و توريسم يکي از موضوعات مهم اقتصادي استان است افزود بايد از همه کساني که ميخواهند در اين بخش سرمايه گذاري نمايند حمايت شوند.

استاندار سمنان با اشاره به پتانسيل‌هاي موجود استان در بخش منابع طبيعي گفت: اين استان به لحاظ وجود کوير و گونه‌هاي مختلف گياهي و جانوري داراي مزيت‌هاي فراواني نسبت به استانهاي ديگر است.

وي وجود زير ساختهاي مناسب و نزديکي اين کوير به استان تهران را از ديگر موارد مهم کوير استان براي توسعه صنعت گردشگري دانست.

استاندار سمنان در ادامه با اشاره به وجود 700 مورد آثار باستاني در استان وجود انواع فرهنگ و قرارگيري در مسير جاده ابريشم را از ديگر موارد براي صنعت توريسم دانست و بر توانمند سازي توريست فرهنگي در استان تاکيد کرد.

وي وجود 250 نوع صنايع دستي در استان را يکي ديگر از مباحث گردشگري دانست و با اشاره به عبورسالانه 20 ميليون زائر و مسافر در طول مسير استان بر معرفي اين صنايع به مسافران و احياء اين صنعت مهم تاکيد کرد.

استاندار سمنان با اشاره به وجود پتانسيل‌هاي مختلف گردشگري در استان سمنان مسائل مربوط به امنيت گردشگران را در اين بخش مهم دانست و بر ايجاد پليس گردشگري تاکيد نمود.

وي همچنين نقش دانشگاهها را در معرفي مناطق گردشگري استان به اساتيد و دانشجويان و جلب گردشگر مهم دانست. مهندس وکيلي در ادامه از دستگاههاي مربوط در اين بخش خواست تا با برنامه‌ريزي مناسب محدوديت‌هايي که براي توسعه گردشگري وجود دارد را رفع نمايند.

استاندار سمنان همچنين بر تعيين راهکارهاي مناسب براي اجراي پروژه‌هاي اين بخش جهت رشد و توسعه صنعت گردشگري تاکيد کرد. وي با با اشاره به مشکلات مالي دولت، از مشاور طرح جامع گردشگري استان خواست تا منابع مالي سرمايه گذاري در اين بخش را پيش بيني نمايد.

استاندار سمنان بااشاره به نقش جاده و آزادراه‌ها در توسعه اقتصاد استان گفت احداث کليه آزاد راه‌ها در استان بايد با پيوست‌هاي فرهنگي اجتماعي اقتصادي صورت پذيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان