تاریخ 1393/12/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان در جلسه کارگره تنظيم بازار:
آرامش در بازار تامين کننده منافع توليد کننده تا مصرف کنندگان خواهد بود

سرويس خبر:

جلسه کارگروه تنظيم بازار با حضور استاندار سمنان، معاون برنامه‌ريزي و اشتغال استاندار و ديگر اعضاء با هدف بررسي و تصميم گيري لازم براي حفظ آرامش در بازار ايام پاياني سال تشکيل شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، اين جلسه که در سالن جلسات معاونت برنامه‌ريزي و اشتغال استانداري برگزار شد، تنظيم بازار مرغ، ميوه شب عيد و طرح فروش فوق العاده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

استاندار سمنان به برطرف کردن نگراني مردم در خصوص تامين مايحتاج خود از طريق بازار تاکيد کرد.

محمد وکيلي گفت :اعضاي کارگروه تنظيم بازار به دنبال حاکم کردن آرامش بر بازار هستند که در اين صورت منافع توليد کننده،عرضه و مصرف کنندگان تامين خواهد شد. لذا همه عوامل اجرايي به ويژه اصناف بايد براي حفظ و تداوم اين آرامش کمک کنند.

وي دراين جلسه به مواردي ازجمله:کمک به کاهش قيمت تمام شده توليدمرغ، همسان سازي قيمت عرضه مرغ زنده با استان‌هاي هم جوار،برنامه دولت براي ورود به بازار درمواقع حساس،نظارت جدي عوامل بازرسي بر شبکه توزيع طرح تنظيم بازار،رفع نگراني وتامين نيازهاي واقعي مردم با قيمت مناسب اشاره کرد.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان گفت :بازار مرغ طي روزهاي اخير به يک تعادل نسبي رسيده و در حال ثبات است و هيچ کمبودي از جهت عرضه مرغ زنده و تامين نياز در استان وجود ندارد.

سيد حسن ميرعماد با اشاره به تعادل دربازار براي رفاه حال مصرف کننده و حمايت از توليد کنندگان افزود: اولويت با تامين نياز مرغ استان به طور متوسط روزانه 35- 30 تن است و سپس براي مرغ مازاد نيز اجازه خروج از استان صادر مي‌شود.

محمد سعيدي مدير کل دامپزشکي استان گفت : تا شب عيد خيلي بيشتر از نياز در استان مرغ وجود دارد وتا دهم فروردين سال آينده بيش از 7/1 ميليون قطعه مرغ زنده براي عرضه در استان وجود دارد و طي روزهاي اخير هم به طور متوسط روزانه 35- 30 هزار قطعه عرضه شده است.

مرتضي معتمد رئيس سازمان تعاون روستايي استان نيز گزارشي از تامين و حمل ميوه شب عيد ارائه کرد و افزود :بر اساس براورد‌هاي انجام شده از سوي شهرستان‌ها با محوريت فرمانداران نسبت به تامين ميوه مورد نياز اقدام شد به طوري که ما جزء 3- 2 استان برتر در تامين و ذخيره سازي ميوه شب عيد هستيم .

علي اکبر صياد جو رئيس اتاق اصناف استان نيز در خصوص طرح فروش فوق العاده گفت : اين طرح در حدود 1000 واحد صنفي در چهار بخش پوشاک، کيف و کفش، آجيل و خشکبار و مرغ از دهم اسفند شروع شده است و تا پايان سال ادامه خواهد داشت.

در اين جلسه با حضور اعضاي کارگروه تنطيم بازار در خصوص بازار مرغ و ميزان عرضه آن، نحوه تعيين قيمت فروش بر اساس فرمول کميته اجرائي کارگروه، حفظ آرامش در بازار، عرضه ميوه شب عيد با قيمت مناسب و.... تصميمات لازم گرفته شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان