تاریخ 1393/12/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
انتقاد کواکبيان از اتفاقات شيراز
عده‌اي به دنبال امنيتي ‌کردن فضاي انتخابات هستند
اگر استاندار فارس از عهده نيروهاي خودسر بر نمي‌آيد، استعفا دهد

دبير کل حزب مردم‌سالاري گفت: اتفاقات شيراز نشان مي‌دهد عده‌اي به دنبال امنيتي‌کردن فضاي انتخابات هستند و مسوولان ذيربط بايد در اين خصوص پاسخگو باشند.مصطفي کواکبيان در گفت‌وگو با ايلنا، با اشاره به حمله گروه‌هاي خودسر در شيراز به علي مطهري گفت: معتقدم قبل از هر چيز بايد ماهيت حمله‌کنندگان به مطهري را افشا کنيم تا مشخص شود آنها چه کساني هستند چراکه مفهومي ندارد در يک نظام قانونمند چنين اتفاقاتي پيش آيد.

وي افزود: بحث عناصر خودسر بايد از ادبيات سياسي ما برچيده شود، آن‌طور که بنده خبر دارم، آقاي مطهري براي سخنراني در اين همايش مجوز لازم را داشته، بنابراين قابل اغماض نيست که دستگاه ذيربط بخواهد در مقابل حمله گروه‌هاي خودسر به مطهري به عنوان يک نماينده مجلس سکوت کند.

اين فعال سياسي اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: بدون شک کساني که اقدام به چنين فعاليت‌هايي مي‌کنند، براي خود پشتوانه‌هايي قائل هستند و به واسطه همين نيز بي‌پروا اقدامات افراطي خود را انجام مي‌دهند. مطهري هم‌اکنون نماينده مجلس است و حرمت ويژه‌اي دارد. علاوه بر اين وي فرزند علامه شهيد مطهري نيز است. هر گونه برخورد ناشايست با او در واقع توهين به جايگاه نمايندگي مطهري و خانواده او است.کواکبيان يادآور شد: باور من بر اين است که به جاي محکوم کردن اين اتفاق، بايد ريشه‌يابي کنيم. قطعا شناسايي افرادي که دست به اين کار زدند، کار دشواري براي دستگاه‌هاي ذيربط نيست. اين عناصر شناخته شده‌اند و نام آ‌نها بايد مطرح شود؛چراکه اقدامات خودسرانه آنها دهن‌کجي به قانون و جايگاه قانوني نماينده مجلس است.

دبير کل حزب مردم‌سالاري افزود: وقتي مطهري براي سخنراني خود مجوز داشته براي مسوولين ذيربط جاي تاسف است که نتوانسته‌اند، امنيت لازم را فراهم کنند. به ويژه مسوولان استان فارس که در گذشته نيز شاهد اين اتفاقات در اين استان و در خصوص ديگر شخصيت‌هاي اصلاح‌طلب بوده‌ايم. بنابراين ضرورت پاسخگويي مسوولان در خصوص اين اتفاق به شدت احساس مي‌شود.وي با اشاره به نطق ناتمام مطهري در مجلس به دليل اعتراض برخي نمايندگان گفت: قطعا اتفاق شيراز در توهين به مطهري بي‌تاثير از اتفاق مجلس در نطق نيمه‌تمام مطهري نبوده است. ما بايد نقض حقوق سياسي شهروندان به ويژه نمايندگان مجلس را جرم‌انگاري کنيم. کساني که در مجلس نيز چنين حرکتي را انجام دادند، خلاف قانون عمل کردند. بايد با اين اتفاقات برخورد لازم صورت گيرد تا در آينده همه اقدامات بر مدار قانون بچرخد، چراکه وقتي حاکميت قانون در تمام ضوابط و معيارها رعايت شود، ديگر شاهد چنين اتفاقاتي نخواهيم بود.اين فعال سياسي اصلاح‌طلب گفت: پيشنهاد من اين است که در مرحله اول مسوولان استان فارس و پس از آن مسوولان ذيربط در وزارت علوم و وزارت کشور پيگيري‌هاي قانوني خود را داشته باشند تا ديگر به دليل مخالفت يک عده تندرو سخنراني امثال مطهري لغو نشود. اين اقدامات در آستانه سالي که قرار است انتخابات مجلس دهم در آن برگزار شود، بسيار هشداردهنده است؛ چراکه چنين برخوردهايي فضا را به سمت امنيتي شدن صحنه سياسي کشور مي‌برد و اين به ضرر کل کشور است.

کواکبيان خاطرنشان کرد: ما بايد بتوانيم در فضاي توام با امنيت و آرامش مشارکت حداکثري مردم را داشته باشيم. اما اين اتفاقات نشان مي‌دهد که عده‌اي به دنبال امنيتي کردن فضاي انتخابات هستند و مسوولان ذيربط بايد در اين خصوص پاسخگو باشند.دبير کل حزب مردم‌سالاري در پايان تاکيد کرد: من از استاندار فارس مي‌خواهم اگر از عهده نيروهاي خودسر براي برقراري امنيت و حاکميت قانون برنمي‌آيد، خودش از سمتش استعفا دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان